8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLa3no Cubano – La3no Deluxe digital release
spot_img

La3no Cubano – La3no Deluxe digital release

Nový zvuk, experimentálne fúzie a zaujímaví hostia. La3no Cubano zostali verní tanečným rytmom a k akustickým nástrojom pridali aj príchuť elektroniky. Okrem svojej klasickej výbavy, ktorú ste mohli vidieť na koncertoch, obohatili nové skladby vďaka prizvaným muzikantom o didgeridoo, handpan, kaval, šalmaj, woodpack alebo talking drum. Vokálne im prispeli aj Štefan Štec, Samuel Hošek, Lara Abou Hamdan, rapper Boy Wonder a iní.

Čo nám La3no Deluxe ponúka?

Je to akoby hudobná cesta okolo sveta – v Chlapcovi Vandrovnom dýcha slovenský folklór, Gamelan Glow nás zavedie na ďaleký východ, v Sa to tu natrása cítiť Istanbul, v My sme tu pre zmenu blízky východ a v skladbe Paleo zas Afriku. Šamanizácia je ovplyvnená šamanskými kultúrami, ktoré nás prevedú pralesom. V Zajtrajšej sa stretáva cumbia s balkánom, zatiaľ čo Fragmentz predstavuje koncept hudobnej koláže/dadaizmu. Na CD albume bude ešte pár prekvapení ako bonus.

Zopár trackov z La3no Deluxe už vyšlo ako single aj s videoklipmi. Úplne prvým bol Sa to tu natrása, avšak na albume bude v novom prevedení s talentovaným mladým bubeníkom Mattia Müllerom, momentálne študujúcim na Berklee College of Music. Ďalším singlom, ktorý má novú tvár je Chlapec Vandrovný, ktorý pre La3no naspieval spomínaný Štefan Štec. A minulý rok na začiatku pandémie vyšiel singel a klip Paleo.

Čo sa dialo od debutu?

„Prvý album Rodina sme nahrávali a doklepávali tak, že časť kapely bola ešte vo svete. Keď sme sa zišli doma, mali sme konečne možnosť hrať tie skladby naplno a každým koncertom sa vyvíjali a menili. Podarilo sa nám ich odohrať na rôznych festivaloch v Dánsku, Taliansku, Maďarsku, Poľsku, dokonca sme mali 5 koncertov na Kube. Počas toho prišla do kapely nová krv v podaní Petra Kunza na klávesy, vznikali námety na nové veci a tie potom začali dostávať nový zvuk a ešte sme k tomu vytvorili aj naše vlastné rodiny (15 detí),” vraví Tono Gúth, jeden zo zakladateľov La3no a pokračuje „ale treba podotknúť, že La3no Cubano sa neustále vyvíja, po hráčskej a estetickej stránke.

Už pred niekoľkými rokmi sme začali v našej hudbe používať aj najrôznejšie etnické prvky z celého sveta – rytmy či melodiku balkánu, rómskej hudby, orientu, či afrobeat, ale aj modernej elektronickej hudby a kombinovať ich s jazzovou harmóniou a slovenskými ľudovými piesňami. Takže, kubánske a latinsko-americké rytmy, na ktoré poukazuje náš názov, tvoria v súčasnosti už len jednu z mnohých príchutí nášho hudobného kokteilu. Spájanie takýchto štýlov si vyžaduje viacročné skúsenosti, odvahu improvizovať a chuť hľadať tie najlepšie možné kombinácie.”

Link na počúvanie a zakúpenie mp3 na FB profile a webe La3no Cubano.

Digital release 23.12.2021

Album La3no Deluxe od La3no Cubano z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img