8.6 C
Slovakia
pondelok, 27 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLarkin Poe – súrodenecké havranie blues
spot_img

Larkin Poe – súrodenecké havranie blues

Blues ako doména mužov? Gitarová hudba ako prežitok? Sestry Rebecca a Megan Lovell, tvoriace pod názvom Larkin Poe, búrajú tieto predsudky pálivými gitarovými riffmi. Očakávaný piaty album Self Made Man im vyšiel minulý týždeň.

Ten pochmúrny výraz v ich hudobnom DNA pravdepodobne zdedili od svojho slávneho prapredka, spisovateľa Edgara Alanna Poa. Bluesové výhonky Larkin Poe vyrástli v severnej Georgii, odkiaľ sestry Rebecca (sólová gitara a vokály) a Megan Lovell (lap steel gitara a vokály) pochádzajú. Výborne spievajú a ešte lepšie hrajú na svoje nástroje a túto kombináciu pretavujú do živého hrania plného vášne, iskry a súrodeneckej chémie.

„Hudobný priemysel je sám o sebe zaujímavým svetom, pretože je tvorený ľuďmi, ktorí sa pokúšajú robiť to najlepšie, čo môžu, aby vytvorili niečo nové a svieže. Mne aj Megan je viac než jasné, že veľká časť autenticity pochádza z vášho jedinečného kreatívneho pohľadu,“ vyjadrila sa Rebecca Lovell.

Na začiatku kariéry zasvietili s debutovým albumom Kin, ohlas narastal, až im nakoniec štvrtý štúdiový album Venom & Faith vyniesol nomináciu na ocenenie Grammy. Od predposlednej dosky sa novinka On Self Made Man líši miernejším popovejším zvukom, ktorý však stále pokračuje po stopách bluesu, rocku a soulu.

Počas korony síce museli zrušiť celé európske turné, ktoré presunuli na ďalší rok, ale svojich fanúšikov zásobovali online koncertmi z obývačky.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img