8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLeto doznie na Hviezdoslavovom námestí s Lavagance a Walter Schnitzelsson
spot_img

Leto doznie na Hviezdoslavovom námestí s Lavagance a Walter Schnitzelsson

TS-UPC-MTV-event-picPríjemné počasie doznievajúceho leta, nádherná scenéria Starého mesta a hudba, ktorá v centre slovenskej metropoly znie len zriedkakedy. To je len stručná charakteristika podujatia, ktoré na začiatok septembra pripravuje hudobná televízia MTV Rocks v spolupráci s UPC.

Na Hviezdoslavovom námestí v Bratislave sa ich zásluhou v piatok 12. septembra naživo predvedú slovenské formácie Lavagance a Walter Schnitzelsson. Prísť môže naozaj každý, pretože vstup na obe vystúpenia bude voľný.

Lavagance – Deep Blue Sea


 

Pre značku MTV pôjde už o druhý podobný event na Hviezdoslavovom námestí. Vlani v máji v premiére priniesla koncerty skupín Billy Barman a Purist. Hudbu prvej menovanej zaradila televízia aj do svojho vysielania, pričom nie je vylúčené, že podobný osud stihne aj niektorú zo skladieb kapiel Lavagance a Walter Schnitzelsson.

Walter Schnitzelsson – Mother


 

Kapela Lavagance naposledy zaujala skladbou Princess Of The Light, ku ktorej vznikli hneď dva zaujímavé videoklipy. Pri tom druhom s formáciou spolupracoval Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK). Lavagance majú na konte nahrávky ako Back To Attraction (2006), Orthodox Experience (2007), Divine Darkness (2009) či I Like This Temper (2009) a hity ako Miles,  Blood, Gabriel alebo Orthodox Experience. Medzi jej najväčšie koncertné úspechy patria dvojnásobné predskakovania na slovenských koncertoch legiend Depeche Mode a Duran Duran či hranie pred švédskou formáciou Mando Diao v slávnej viedenskej Stadthalle.

Lavagance – Princess Of The Light


 

Trojčlenná bratislavská formácia Walter Schnitzelsson zaujala na jeseň 2012 debutovým EP Mother. Nasledoval singel This Night’s Fever, ktorý pochádza z debutového albumu Fever (2013). Táto nahrávka obsahuje aj ich ďalší singel – skladbu Cut Your Hair, ku ktorej hudobníci len nedávno zverejnili videoklip.

(TS – Ján Papáč – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img