8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyLykantropi - novodobá psychedélia v škandinávskom prevedení
spot_img

Lykantropi – novodobá psychedélia v škandinávskom prevedení

LYKANTROPI
LYKANTROPI

V týchto ponurých časoch vás pozýva na očistnú prechádzku po lesných cestičkách škandinávska partička Lykantropi. Ich doska Tales To Be Told je očistou od civilizačného hluku a návratom k dávnym tradíciám.

Zo Švédska sa k nám dostane veľmi veľa kvalitnej hudby a nie je náhoda, že väčšina z nej je gitarová. Metal so severskou drsnosťou ide ruka v ruke, ale čoraz obľúbenejší je aj návrat do šesťdesiatych rokov na švédsky spôsob.

Podobnosť s hippies érou a hudobníkmi z uzavretých komunít, ako aj pesničkármi žijúcimi na samote na spôsob Lou Rhodes –možno nájsť aj u švédskej folk rockovej skupiny Lykantropi. Sexteto hudobníkov priznáva vplyv najmä Jethro Tull a Fairport Convention, ktorí prepájali folk a rock v hutnom zvuku. A to by aj vysvetľovalo ich výrok, že sa tak trochu pozabudli v sedemdesiatich rokoch, kedy sa rozprávanie príbehov spojilo s rockovým drajvom.

Nahrávka Tales To Be Told (Despotz Records) pokračuje v hľadaní tohto archaického spojenia s  prítomnou ambíciou – byť mestskou klubovou kapelou, ale mať svoje korene pevne zapustené v lesných úkrytoch a prírodných kultoch.

V ôsmich skladbách vytvárajú atmosféru éterickej prechádzky po zalesnených cestičkách. Na týchto potulkách oživujú zabudnuté príbehy a legendy o svete, v ktorom sa verilo na nadpozemské sily a žilo sa v harmónii s prírodou, ktorá rozhodovala o ľudskom osude.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img