8.6 C
Slovakia
sobota, 20 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMáj je nielen lásky, ale aj metalový čas - v Bratislave vystúpia...
spot_img

Máj je nielen lásky, ale aj metalový čas – v Bratislave vystúpia Arch Enemy a Powerwolf

logo-octopus-promotionPosledný májový týždeň prinesie na Slovensko koncerty dvoch výborných metalových kapiel. Skvelý zážitok prinesie  švédska skupina Arch Enemy, na čele ktorej stojí nová speváčkaAlissa White Gluz (ex-The Agonist). Vystúpi v utorok 27. mája 2014 v Bratislave.

Metal „odpodlahy“ predstaví zostava zložená z hráčov mnohých slávnych skupín. Členovia Arch Enemy pôsobia alebo pôsobili v Carcass, Mercyful Fate, Carnage, Armageddon či Spiritual Beggars. Na svojom konte má Arch Enemy 9 štúdiových albumov, jedno live CD, dve DVD a tri EP nahrávky. Medzi najväčšie hity patria We Will Rise, Nemesis či My Apocalypse. Vstupenky za 24 eur sa predávajú v sieti Ticketportal.

Arch Enemy – War Eternal


 

Veľa energie príde aj z Nemecka. Jedna z najzaujímavejších metalových kapiel súčasnosti – Powerwolf – vystúpi v piatok 30. mája 2014 v bratislavskom klube MMC. Hrdí reprezentanti power metalu ponúknu priestor na pódiu aj špeciálnemu hosťovi zo Slovenska – meno skupiny však bude prekvapením. Vstupenky po 23,- eur sa predávajú v sieti Ticketportal.

Powerwolf – We Drink your Blood


 

Päťčlenná partia vznikla v roku 2003 v meste Saarbrücken. Preslávila sa nielen temnými témami pretavenými do hudobných nápadov, ale aj originálnou vizuálnou šou. Frontman Attila Dorn, absolvent operného spevu na hudobnej akadémii v Bukurešti, vystupuje s charakteristicky pomaľovanou tvárou a pri koncertoch využíva množstvo rekvizít a kulís.

Powerwolf – Sanctified With Dynamite


 

Charakteristickou črtou Powerwolf sú temné témy čerpajúce inšpiráciu v pradávnych príbehoch o vampíroch a vlkodlakoch, ale aj v mýtoch a legendách z regiónu Transylvánie. Powerwolf majú na konte 5 radových albumov a jednu live nahrávku. Patria pod krídla rešpektovaného vydavateľstva Metal Blade Records, ktoré zastrešuje aj velikánov ako Amon Amarth, King Diamond, Cannibal Corpse, Behemoth či Six Feet Under.

(TS – Tomáš Holetz) 
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img