8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMartin Hrubý - pesničkár a zakladateľ Bůhví a jeho Kosmická
spot_img

Martin Hrubý – pesničkár a zakladateľ Bůhví a jeho Kosmická

Od všednej reality ku hviezdam, takto vyjadruje túžbu žiť naplno český pesničkár a hudobník Martin Hrubý. Zakladateľ skupiny Bůhví predstavil nový videoklip k skladbe Kosmická, ktorá je z pripravovaného albumu.

Gymnaziálne časy prežil v obklopení priateľov v skupine Bůhví. Táto pozoruhodná kapela bola českou odpoveďou na world music a začlenením latinskoamerických rytmov obohatila českú hudobnú scénu. Viedla ju dvojica Ondřej Brzobohatý a Martin Hrubý. Štúdiové nahrávky prešli autorským dozrievaním oboch muzikantov od multižánrového Akt, popovejšieho Hodina a po odchode Brzobohatého príklon k pesničkárskej Trojka, ktorá sa najviac pripodobňuje súčasnej tvorbe zakladateľa a hlavného autora Martina Hrubého. V podobnom duchu sa nesie aj nová skladba Kosmická, ku ktorej vznikol videoklip.

Martin Hrubý – Kosmická

Martin Hrubý píše príbehy zo života i z ríše snov, do ktorých ľudia utiekajú unavený z civilizačných problémov. Takto nejako to vyjadruje v piesni Kosmická, ku ktorej zložil hudbu a text. Celé to nesie v pesničkárskom duchu a rozmanité aranžmány rozvrstvila sprievodná kapela v zložení Yarda Helešic (gitara), Josef Štěpánek (gitara), Jan Steinsdörfer (klávesy), Jakub Vejnar (basgitara), David Landštof (bicie nástroje).

Momentálne pripravuje vydanie sólového albumu, na ktorý chce vyzbierať od svojich fanúšikov a zároveň osloviť aj ľudí, ktorí majú radi kvalitnú produkciu s dôrazom na český text. Pre Martina Hrubého je príznačné hranie so slovíčkami, metaforickosť a hľadanie poetickosti vo všednom žití aj bezstarostné snílkovanie.

Samotný autor sa k prosbe o podporu vyjadril: „ Dělám jednoduché písničky pro duchaplné, tedy takovou potravu pro ducha oduševnělých. Pouze lahůdky pro gurmány, žádný fast food pro masy. A tím, že si zakládám na prvotřídní kvalitě všech ingrediencí, je to finančně velmi náročný koníček. Pokud Vám v mé restauraci chutná a nehodláte utíkat bez placení, je možné přispět.“ 

Táto možnosť je na jeho webovej stránke.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img