8.6 C
Slovakia
nedeľa, 21 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMax Cooper predvedie strhujúcu audiovizuálnu šou v Bratislave
spot_img

Max Cooper predvedie strhujúcu audiovizuálnu šou v Bratislave

Max Cooper
Max Cooper

Britský hudobník a producent Max Cooper zavíta 17. mája 2024 do bratislavského MMC so svojou strhujúcou 3D/AV šou. Počas dvoch hodín predvedie dokonalú ilúziu toho, čo všetko sa dá naprojektovať na dvoch plátnach a s elektronickou hudbou. Odyseu za ľudským poznaním uvedieme v rámci série Danube Music Day.

Max Cooper je úspešný hneď v niekoľkých oblastiach: rešpektovaný ako producent na elektronickej scéne, vizionár v audiovizuálnom umení aj vo vedeckom bádaní v oblasti biológie. Tento inovátor vytvára svoje diela na pomedzí ambientu, IMD a techno music.

Premyslené vízie vzbudili úžas, keď zazneli v monumentálnom londýnskom Barbicane, rovnako aj v dvetisíc ročnej pamiatke – aténskej Akropole, kde Cooper vystúpil vôbec ako prvý techno producent. Obdobne sa zhostil úlohy aj minulé leto na INOTA Music festivale, keď zahral v opustenej elektrárni. Úchvatné prostriedky skúmajúce koncepty vzniku, identity a nekonečna však vie preniesť aj do klubového prostredia.

M. Cooper sieťuje elektronické zvuky do premyslených vzorcov vizuálnej podoby. Svojou tvorbou sa zaradil k takým osobnostiam presahujúcich elektronickú hudbu ako Jon Jopkins, Ólafur Arnalds, či Aphex Twin, zároveň sa tým priblížil a v mnohom aj preskočil priekopníka elektroniky Jean-Michel Jarra.

Jeho štvrtý štúdiový album Yearning for the Infinite sa zaoberal témou „čo znamená byť človekom vo svete, ktorý navždy menia technológie“. Do veľkej mieri to rozvíja aj vo svojom najnovšom audiovizuálnom diele Seme, ktoré opätovne zaznie aj v Barbicane.

Do bratislavského MMC (Majestic Music Club) príde 17. mája 2024 so špeciálnym dvojhodinovým 3D / AV predstavením. Na dvoch prelínajúcich sa plátnach premietne obrazy a vízie – pričom tento príbeh rozvinie na ambientných plochách až do lámaných aj rovných techno beatov.


Oficiálny predpredaj začne budúci týždeň, zatiaľ sú vstupenky k dispozícii na oficiálnom webe Maxa Coopera.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img