8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMaybeshewill sa vrátili na koncertné pódiá s novými skladbami
spot_img

Maybeshewill sa vrátili na koncertné pódiá s novými skladbami

Post rocková skupina Maybeshewill sú na turné k svojej piatej nahrávke No Feeling Is Final. Momentálne sa nachádzajú na britskom turné, ktorého súčasťou bude aj zástavka v škótskom Glasgowe.

Britská kapela Maybeshewill predstavuje dve tváre post rocku: melancholickejšiu a tú tvrdšiu. Počas jedenástich rokoch svojej existencie získala značný ohlas a pomerne rozsiahlu fanúšikovskú základňu. Po krátkej prestávke sa v roku 2020 opäť vrátila a to nielen na koncertné pódiá, ale aj do štúdiá.

Ich piata štúdiová doska No Feeling Is Final, ktorá obsahuje desať skladieb, vyšla na sklonku roku 2021. Hudobníci sa opäť sústredili na epickejšie plochy, do ktorých vložili naliehavé gitarové gradácie s elektronickými a syntetizátorovými harmóniami.

Práve dynamickosť a naliehavosť sú charakteristickými prvkami v ich tvorbe. Oni sami seba označujú ako inštrumentálny rock s elektronikou. Hudobní publicisti vidia v nich priecestie medzi Sigur Rós, 65daysofstatic a Mogwai.

V rámci svojho európskeho turné sa momentálne nachádzajú vo Veľkej Británii, kde postupne obídu Londýn, Leeds a Glasgow, kde sa predstavia 24. apríla v klube Drygate po boku elektro-punkového tria CLT DRP (tento koncert navštívi redakcia Music Press.sk a prinesie z neho reportáž).

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img