8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMeowlau x Val + Törzs – NSOV vs EX:CLASS 2022
spot_img

Meowlau x Val + Törzs – NSOV vs EX:CLASS 2022

Výnimočné spojenie – maďarská post rocková kapela Törzs a slovenské trio Meowlau X Val. Energický live liquid verzus dynamický post rock 21. mája v bratislavskom Klube pod lampou.

Törzs je maďarské postrockové/ shoegazingové trio z Budapešti. Na scéne sú od roku 2014 a za ten čas si stihli vyprofilovať svoj charakteristický a nezameniteľný zvuk – podmanivý, mäkký, nápaditý. Doteraz vydali tri albumy: High Up, On Earth, Tükör.

Práve ten posledný bol nahrávaný v jaskyni Baradla – päťsto metrov pod zemou. Ich tvorba je oceňovaná pre vysokú zvukovú a vizuálnu kvalitu, rovnako pre výber zaujímavých myšlienkových tém a aranžérsku hravosť.

Meowlau x Val je nový a svieži zjav na slovenskej hudobnej scéne. Laura Jašková aka Meowlau (basgitara, gitara, skladba) tvorí piesne a prezentuje ich na sociálnych sietí, kde zaujala aj Lennyho Kravitza, zároveň hosťovala aj u  Richarda Müllera, či v kapele Billy Barman. Valentina Vlková aka Val (spev, texty) na seba upozornila prostredníctvom rôznych speváckych súťaží, v ktorých porota ocenila nielen pekne zafarbený hlas, ale aj charizmatický prejav.

Ako mladá generácia kombinujú prácu s počítačovými softvérmi a hudobnými nástrojmi. Teraz sa snažia zaujať autorskou hudbou, v ktorej chcú priniesť iný pohľad na alternatívny pop. Dokončujú svoj prvý veľký projekt, ktorý by mal vyjsť už tento kalendárny rok.

Vstupenky v predpredaji na tomto mieste.

Projekt finančne podporil Hudobný fond, SOZA.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img