8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMGŁA a dvojica súputníkov – umelecká temnota z Poľska
spot_img

MGŁA a dvojica súputníkov – umelecká temnota z Poľska

Existencializmus v súmraku dnešného individualizmu. Nihilizmus, ktorý požiera egoizmus ľudskej duše. Témy prezentované atmosférickými black metalovými gitarovými linkami. V bratislavskom Randali sa 16. septembra predstavia zástupcovia poľského metalu – Mgla, In Twilight´s Embrace, Odium Humani Generis.

Trojica temných metalových kapiel z krajiny, kde by ste očakávali skôr konzervatívnejšie hodnoty. Fanúšikom tvrdej hudby je však už dávno známe, že z Poľska pochádza mnoho vynikajúcich hudobníkov, ktorí ovplyvnili smerovanie svetového metalu. Od Vader, Obscure Sphinx, Decapitated až k slávnym Behemoth. A k týmto známym menám sa radí aj kvarteto MGŁA, ktoré oslovilo aj poslucháčov mimo metalového žánru.

V súčasnosti, keď už sa v hudbe nerieši tak štýlová jednota a ľudia vyhľadávajú rozmanitosť, tak sa obracajú aj k tvrdšej hudbe. MGŁA oslovuje poslucháčov až rituálnymi riffmi v ostrom zvuku gitár. Hmla stoicizmu, nihilizmu a iných filozofických smerov priťahuje aj tým, že nie je zacyklená iba v jednom postoji a názore, ale konflikt so spoločnosťou sa uberá umeleckou viac vrstevnosťou. Súčasný black metal je zároveň viac melodickejší a tým pádom aj prístupnejší než tomu tak bolo v jeho začiatkoch.

Enklávu doplnia ich krajania In Twilight´s Embrace hrajúci black death metal a Odium Humani Generis s black metalom z ranných deväťdesiatok. Koncert sa uskutoční 16. septembra v bratislavskom Randal Clube.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img