8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMirka Miškechová má nový klip ku skladbe Mary. Rozišla sa v ňom...
spot_img

Mirka Miškechová má nový klip ku skladbe Mary. Rozišla sa v ňom s imaginárnym priateľom

maxresdefault

U speváčky Mirky Miškechovej je rušno. Študuje posledné semestre na vysokej škole, píše diplomovku, nahráva nový album, koncertuje a najnovšie vydala aj nový klip. Stálicu Mirkiných koncertov – skladbu Mary – zaodeli s režisérom Lukášom Búšom do nových šiat. V nákazlivej skladbe sa počas troch minút stihla v priamom prenose rozísť s vymysleným frajerom.

Mary v nových šatách

Debutový videoklip Mary vydala mladá speváčka túto jeseň, no samotnú pieseň zložila ešte ako 17-ročná. „Chodila som na gympel a všetky moje kamarátky mali nejakého frajera len ja akosi nie. Vymyslela som si svojho imaginárneho, a skladala mu pesničky. V tomto texte som sa s ním napríklad rozišla,“ hovorí so smiechom o skladbe Mirka, a dodáva, že s tým súčasným a reálnym je v súkromí šťastná. Postavu Mary opisuje ako symbol všednej ženy, no podľa jej slov môže predstavovať aj dokonalú ženu Máriu z Biblie. Mirka pravidelne zaraďuje skladbu do koncertného setlistu, no obraz k nej vydala až po viacerých rokoch. „Povedzme, že som dlhšie obdobie nemohla úplne slobodne publikovať svoju tvorbu, preto sme ho natáčali až teraz,“ vysvetľuje. Za Mirkin nový audiovizuálny počin je zodpovedný Lukáš Búš, scenár si speváčka písala sama. „Natáčali sme v dome u mojich priateľov Magulovcov. Dva dni im po byte pobehovalo 6 cudzích ľudí a oni ani raz nedali najavo, že by sme im tam prekážali,“ hovorí vďačne Miškechová.

Mirka Miškechová – Mary

Práca na videoklipe bola pre Mirku úplne nová skúsenosť. Ako pre musicpress prezradila, cítila sa nadšene, no herecký talent v sebe neobjavila. „Skôr som nadobudla väčšiu úctu k hereckej profesii. Natáčanie je naozaj náročné, hoci to tak zvonka vôbec nevyzerá,“ uzavrela. Mirka, ktorú si väčšina poslucháčov asociuje predovšetkým s duetom Cudzinka, ktorú nahrala so Xindlom X čoskoro obohatí repertoár autorských skladieb o nové. „Čakajú ma koncerty, nahrávanie albumu, a samozrejme, aj nejaké ďalšie audiovizuálne dielo. Takže samé krásne veci!“.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img