8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyMumford & Sons sa pomaličky pripravujú na Prahu
spot_img

Mumford & Sons sa pomaličky pripravujú na Prahu

Photo_Wilder Mi_8_LR

Presne o týždeň vystúpi v pražskej O2 Aréne, známa britská folková skupina Mumford & Sons. Ich koncert sa uskutoční v rámci veľkého turné, konaného pri príležitosti vydania albumu Wilder Mind.

Kapela, ktorá vie napísať jednoduchý hit, zdanlivo banálna melódia je však vyšperkovaná kvalitnými aranžmánmi, ktoré zdanlivo pripomínajú staré folkové tradície. A práve na folkovú – revivalovú vlnu nastúpila pred deviatimi rokmi aj britská formácia Mumford & Suns, vedená charizmatickým lídrom Marcusom Mumfordom. Skupina zažívala jeden úspech za druhým, o elektrizujúcej atmosfére panujúcej na ich koncertoch najlepšie vypovedá DVD záznam Red Rocks, ktorý zachytáva ich koncertné turné po Austrálii.

Mumford & Suns – I Will Wait

A presne na vrchole prišlo nečakané prerušenie kariéry. Oznámenie o odpočinku šokovalo fanúšikov, ktorí verili, že sa kapela nakoniec nerozpadne. Nestalo sa tak a po troch rokoch od vydania fenomenálnej dosky Babel, sa vrátili s nahrávkou Wilder Mind, kde sa odpútali od žánru folk rock smerom k popovejšiemu zvuku. Už 20. mája vystúpi v pražskej O2 Aréne kapela, ktorú prirovnávajú k tvorbe Bruce Springsteena v aktualizovanej podobe.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img