8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNEVERMEN – Jeden projekt – Traja majstri
spot_img

NEVERMEN – Jeden projekt – Traja majstri

iBp5mI30

Dlho očakávaný produkt supergroupu Nevermen je vonku. Projekt ktorý tvoria Mike Patton (Faith No More), Tunde Adebimpe (TV on  the Radio) a rapper Adam Drucker (umeleckým menom Doseone) vydáva po ôsmich rokoch spolupráce svoj debutový album,  ktorý nesie názov samotnej formácie.

„Hlavná myšlienka projektu bola vydať kúsok umenia,“ zmieňuje sa o projekte spevák Tunde Adebimpe. „Najlepšia vec na tom je, že sme nemali priestor rozmýšľať nad našimi ostatnými projektmi pokiaľ sme boli spolu. Takže, si to len ty, ktorý sa flákaš so svojimi čudnými kamarátmi a znie to dobre.“ dodal pre internetový portál Consequence of Sound.

Vo výslednom produkte, ktorý je od piatku prístupný na Spotify je počuť túto spomínanú hravosť, pohodu a neskutočnú rutinu hudobníkov. Samotná nespevová zložka sa tu stáva až štvrtoradou a vokálne časti preberajú miesto hudobných nástrojov. Striedavo aj súčasne sa v ich hudbe vytvárajú časti s komplexnými rytmickými vzorcami a pasáže s precízne vyšpekulovanými harmóniami. Žiadne ľahko spievateľné refrény alebo otrepané šablónovité pesničkárske konštrukcie tu nehľadajte.

Nevermen – hate On

Bolo by hriechom nespomenúť  výtvarnú stránku, ktorá dielo dopĺňa o vizuálny zážitok. Túto agendu si zobral na starosť umelec Keith Tyson, ktorý za svoju činnosť dostal v roku  2002 prestížnu britskú Turnerovu cenu. Celkovo tu ide o vznik autentického umeleckého diela, ktoré fanúšikov určite nesklame.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img