8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNew Order zahrajú v Prahe piesne zo svojho staršieho aj novšieho obdobia
spot_img

New Order zahrajú v Prahe piesne zo svojho staršieho aj novšieho obdobia

Do Prahy sa vráti jedna z najvýznamnejších kapiel post punkovej vlny a priami potomkovia kultových Joy Division. New Order vystúpia 3. októbra v pražskom Fórum Karlín.

Keď 18. mája 1980 spáchal samovraždu Ian Curtis z Joy Division, bola to veľká strata pre jeho kolegu Petra Hooka. Život však musel ísť ďalej a o rok neskôr spolu s Bernardom Summerom a Stephenom Morrisom založil kapelu New Order. Traja bývalí spoluhráči z JD išli trochu iným smerom. Gitarovku nahradil synthpopový zvuk, ktorý ešte viac umocnil príchod speváčky a klávesistky Gillian Gilbertovej. Vlastne tým zachytili to, čo prišlo v osemdesiatych rokoch.

Tú beznádej predchádzajúcej dekády nahradila nová nádej a kapely s tanečnejším zvukom. Potom prišiel rozpad a dva návraty. Toho druhého sa Peter Hook už nezúčastnil. Koncertuje s vlastným projektom, ale duch New Order žije ďalej. New Order nahrali po druhom reunione ešte dva ďalšie albumy Lost Sirens (2013) a Music Complete (2015). Z novších aj starších piesní sa bude skladať ich pražský koncert, ktorý sa presunul z Lucerny do Fórum Karlín. Hosťom na tomto koncerte a európskom turné bude čínska skupina Stolen.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img