8.6 C
Slovakia
sobota, 22 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNick Cave & the Bad Seeds vystúpia v Prahe
spot_img

Nick Cave & the Bad Seeds vystúpia v Prahe

8618725052_37a2014a77_b

Pesničkár, spisovateľ, scenárista, skladateľ Nick Cave, frontman skupiny the Bad Seeds, príde zaspievať svoje skladby do Európy už túto jeseň.

Už 26.októbra sa zaplní O2 Aréna fanúšikmi austrálskeho hudobníka, ktorý sa spolu so svojou kapelou  vydáva na európske turné. Hudobná formácia Nick Cave and the Bad Seeds vznikla po rozpade kapely The Birthday Party v roku 1983. Dodnes je považovaná za jednu z najoriginálnejších kapiel post-punku a alternatívnej rockovej éry v 80. rokoch. Austrálski rockeri majú doposiaľ na konte 16. štúdiových albumov spolu aj s posledným, ktorý vyšiel minulý rok pod názvom Skeleton Tree. Táto osem skladbová štúdiovka bola hlboko poznačená smrťou Caveového 15 ročného syna. Tragická udalosť ovplyvnila Cavea aj pri písaní textov, v ktorých sa nachádzajú motívy smrti, smútku a straty.

Nick Cave – Jesus Alone

Nick Cave vystúpil aj na trenčianskom letisku pred štyrmi rokmi, kde si jeho silnú charizmu a skvelú show mohli vychutnať návštevníci festivalu Pohoda. Európske turné odštartuje 24. septembra v anglickom Bournemouthe. Okrem Prahy sa kapela predstaví aj v susednom Rakúsku, vo Viedni, ale aj  v ostatných európskych metropolách. Informácie o predpredaji lístkov na koncert sú dostupné na internetových ticket portáloch.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img