8.6 C
Slovakia
piatok, 3 februára, 2023
spot_img
HomeNovinkyNiekoľko nadšencov, veľa kociek lega a jedna celosvetová pandémia stvorila úspech klubu...

Niekoľko nadšencov, veľa kociek lega a jedna celosvetová pandémia stvorila úspech klubu Matryoshka

spot_img

Radi chodievate do hudobných klubov? A viete si predstaviť, že by ste namiesto nich navštevovali virtuálny priestor a ešte k tomu postavený z renderovaných kociek Minecraftu?

Pandémia koronavírusu poriadne zatriasla s našimi istotami a všetko ostatné okrem zdravia muselo ísť bokom. Áno, bohužiaľ, aj klubový život. Izoláciu si mnohí z nás však spríjemňovali streamovaním rôznych koncertov z obývačiek a po nejakom čase aj z opustených klubov. Mnohým tieto streamy zachutili a stali sa ich pravidelnými divákmi.

Ukázala sa aj ich najväčšia výhoda – stačí si zapnúť internet, prípadne zaplatiť malý poplatok a bez toho, aby ste opustili pohodlie svojho domova sa pripojiť na párty kdekoľvek na svete. Pre tých, čo chcú zažiť niečo nové, bol vytvorený prvý virtuálny hudobný klub na svete Matryoshka. Presnejšie pre „undergroundových a neortodoxných hudobných mutantov“, ako uvádzajú jeho konatelia združujúci sa okolo komunity hráčov, umelcov a hudobníkov – similarobjects, dot.jaime, cavill, ahju$$i, JohnPope, Maengo69.

Sídli v Manilách, na Filipínach a bol kompletne vybudovaný na princípoch Minecraftu, respektíve jeho hosting beží na privátnom serveri obľúbeného kockového – stavebnicového sveta. Klub vznikol minulý rok ešte pred prvou zmienkou o pandémii, až teraz môže ťažiť z toho, že svet sa dostal do izolácie a živá kultúra prechádza do online priestoru.

Ak chcete vidieť, ako v praxi vyzerá taká návšteva virtuálneho nočného klubu, máte možnosť navštíviť Club Night, ktorá sa uskutoční 15. augusta od 17:00 do 02:00 nášho európskeho času, pričom je predtým potrebné vyplniť registráciu na webových stránkach klubu.

Vystúpia títo umelci: Aquarian [CA/DE]; Auspicious Family [PH]; BADSISTA [BR]; Haute Couture [PH]; HDMIRROR [ZA/DE]; Hyph11E [CN]; Jasmine Infiniti [US]; Mobilegirl [DE]; Moesha13 [FR]; quest?onmarc [US]; RUI HO [CN/DE]; Sisso [TZ]; Slikback [UG]; Teya Logos [PH]; similarobjects [US]; Y-DRA [ID].

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Bratislavský samosprávny kraj

spot_img
spot_img
spot_img