8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNo War, Stop Putin – výzva digitálnym platformám
spot_img

No War, Stop Putin – výzva digitálnym platformám

No War, Stop Putin! Ukrajinskí hudobníci vyzývajú hudobné streamovacie spoločnosti, aby podporili ich apel na šírenie pravdy o vojne na Ukrajine. Jeho text uverejňujeme v celej podobe.

Apelujeme na lídrov Apple Music a Spotify. Dňa 24. februára Ruská federácia zaútočila na Ukrajinu. Trpia teraz všetci civilisti, zničené sú civilné domy, nemocnice aj detské domovy. Ruskí občania nemajú prístup k pravdivým informáciám. Propaganda agresora zostáva stále silná voči ľuďom v Rusku, ktorí stále neveria v tento konflikt, alebo odmietajú uveriť, čo sa stalo.

My, ukrajinskí umelci, chceme zmeniť obaly našich albumov a piesní s textom o pravde o invázii do našej krajiny a tým oznámiť túto informáciu poslucháčom v Rusku a celému svetu. Ale to nie je momentálne možné, pretože streamovacie platformy sa držia hesla „žiadna politika v hudbe“ a míňajú tým našu iniciatívu. Hudba už nemôže dlhšie byť mimo politiky. Zjednotili sme iniciatívu hudobného magazínu SLUKH a Ministerstva pre Digitálnu transformáciu a apelujeme na riaditeľov streamingových služieb.

Svet, v ktorom je hudba apolitická, je preč. Prosím, dovoľte nám povedať pravdu a zastaviť krviprelievanie.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img