8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo slovenskej populárnej hudby
spot_img

Novinky zo slovenskej populárnej hudby

suverenoSuvereno a Paul Project natočili klip ku skladbe Ak to musí byť, Billy Barman zas ponúkol podmanivý vizuál k piesni Vrkoče, fanúšikovia Komajoty si môžu vypočuť ich anglickú pieseň a slovenskú reggae scénu valcuje čerstvá krv N3O so svojou Duchovnou revolúciou.

V okolí jazera Izra pri Košiciach sa zjavil Anjel. Blond vlasy, biele šaty a úsmev, ktorý lieči. Šťastie zoznámiť sa s bytosťou s nadpozemskou krásou mali Suvereno a Paul Project. O ich spoločnom stretnutí sa môžete presvedčiť v novom klipe. Kým v skladbe „Ak to musí byť“ nenechali na hlavnej hrdinke jednu nitku suchú, teraz ponúkajú výhradne pozitívne posolstvo. Hoci Suvereno mal text napísaný ešte v roku 2011, teda v čase, keď začal chodiť so svojou súčasnou partnerkou, chýbala mu správna hudba. Pred trištvrte rokom však mali s Paul Projectom v Košiciach spoločný koncert a vtedy ho zaujala skladba Beams of Love. 

Suvereno & Paul Project – Anjel


 

Jedna z najaktívnejších slovenských kapiel je tu s ďalším videoklipom. Po hravom singli Traja prináša vizuál k akustickej novinke Vrkoče  Vizuálne stvárnenie balady skupina zverila mladému režisérovi Michalovi Zelníkovi, ktorý jej očakávania naplnil do bodky. Frontmana Juraja Podmanického navyše predstavil v poriadne netradičnej polohe. Hudobný i vizuálny minimalizmus v dokonalej symbióze s obrovským citom pre detail. Oslava prirodzenej ženskej krásy, slovenských tradícií i folklórnych koreňov. Aj to sú emócie, ktoré na vás dýchnu z nového videoklipu, ktorý dnes predstavuje kapela Billy Barman.

Billy Barman – Vrkoče


 

Prešovská skupina Komajota už pred dvoma rokmi natočila prvú anglickú pesničku Everybody dies alone. Martina Husovského o to požiadal textár Michal Baláž, ktorý v tom čase dokončoval svoj absolventský film. Napokon skupina k nemu zložila celý soundtrack. Ako spomienku na tento experiment predstavila kapela uplynulý víkend na Zvolenskom zámku  túto novinku prostredníctvom videoklipu, čím zahájila svoj koncert pre Slovenskú národnú galériu k jej 45. Výročiu od prvej výstavy v týchto historických priestoroch.

Komajota – Everybody dies alone


 

Asi najväčšie prekvapenie mladej slovenskej hudobnej scény. N3O Akusika je pätica muzikantov z Prešova, ktorí sa svojou originálnou tvorbou môžu radiť k reggae, folku, world music. Kapela vystúpila okrem iných udalostí aj na posledných dvoch ročníkoch známeho festivalu Uprising, teraz si pripravila pre fanúšikov prvý videoklip k pesničke Duchovná Revolúcia.

N3O – Duchovná revolúcia


 

O vznik videoklipu sa postaral Martin Zvoláreň a natáčal sa na rôznych miestach. Objavujú sa v ňom všetci členovia kapely, aby sa predstavili svojmu publiku.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img