8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo slovenskej populárnej hudby
spot_img

Novinky zo slovenskej populárnej hudby

2597061_hex_promo2012_mlcuchova5Svetlanna natočila k skladbe Utekám videoklip, Adam Ďurica tak isto vizuálne spracoval svoj obľúbený mandolínový podnet, Jana Kirschner prezentovala projekt Moruša Čierna a Gladiator neveria na nešťastné konštalácie a preto s trinástkou na prsiach sa tešia na nové turné.

Speváčka Svetlanna je ako chameleón, ktorý sa hudobne dá ťažko zaškatuľkovať. Jej nová skladba Utekám, ku ktorej stihla natočiť už aj videoklip, ju odhaľuje v úplne novej a veľmi sympatickej polohe. Atmosféra klipu a piesne je rovnako tajuplná ako samotná speváčka. Svetlanna je na slovenskej hudobnej scéne len chvíľu, ale aj za tak krátky čas, dokázala na seba nejedenkrát upozorniť. Či už to bolo nečakanou zmenou imidžu v singli Motýľ alebo zadymeným klipom k piesni L.E.N. Tentokrát speváčka prichádza s novou skladbou, ktorej text napísala spoločne s Alexandrou Hornou a hudbu zložil hudobník Dominik Greiner.

Svetlanna – Utekám


 

Radosť, pozitívna energia a láska. To sú tri hlavné ingrediencie nového videoklipu Adama Ďuricu, ktorý sa spevák rozhodol natočiť v troch slovenských mestách. Na každom kroku mu robila spoločnosť aj jeho obľúbená mandolína. Autor, momentálne najhranejšej slovenskej pesničky, sa vybral podobne ako pri hite Neľutujem na východ Slovenska. Konkrétne do Košíc, kde začal nakrúcanie klipu k svojej novej skladbe Mandolína. Odtiaľ sa s filmovým štábom presunul do Banskej Bystrice a následne svoju púť po Slovensku zavŕšil v Bratislave.

Adam Ďurica – Mandolína


 

Na svete je nový singel Jany Kirschner s názvom „Muzika!“. Ohlasuje ním vydanie druhej časti projektu Moruša Čierna. Všetci fanúšikovia si novinku môžu v exkluzívnej premiére vypočuť so službou MusicJet od Orangeu.  Unikátny projekt Jany Kirschner Moruša je rozdelený na dve časti Biela a Čierna. „Moruša Biela“ vyšla minulý rok vo vydavateľstve Slnko Records a stretla sa s obrovským úspechom nielen u fanúšikov, ale i hudobných kritikov. Skladbu „Muzika!“ nájdu fanúšikovia na albume „Moruša Čierna“, ktorý vychádza 27. októbra 2014 vo vydavateľstve Slnko Records.

Jana Kirschner – Muzika!


 

Pre väčšinu z nás je  číslo 13 symbolom nešťastia a smoly, avšak chalani zo skupiny Gladiator to zobrali z úplne opačnej strany a povery hodili za hlavu. Táto číslica neoznačuje iba názov ich nového albumu, ktorý je symbolicky aj trinástym radovým skupiny.  Rovnomenné je dokonca aj slovenské turné, na ktoré vyrážajú už tento štvrtok.

Gladiator – Na kom ti záleží


 

Dlhých päť rokov čakali fanúšikovia nitrianskej hudobnej stálice na nový počin a vyzerá to tak, že sa konečne dočkali.  Na prvý singel, ktorý bude rockovejší, ako bývame zvyknutí, skupina natáča videoklip v týchto dňoch.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img