8.6 C
Slovakia
nedeľa, 19 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyFOM – slovenský producent so svetovým zvukom má album Midnight Soul
spot_img

FOM – slovenský producent so svetovým zvukom má album Midnight Soul

Slovenský producent FOM vydal nový album Midnight Soul, na ktorom spracoval synthwave s hiphopom a hosťujú na ňom umelci z troch krajín.

Spojenie synthwave a hiphopu – takto stručne sa dá zhrnúť nové autorské dielo od slovenského producenta Viktora Wiedermanna tvoriaceho pod menom FOM. Vo svojej tvorbe sa venuje tvoreniu inštrumentálnych beatov, v ktorých prepája hiphopový zvuk so soulovou a jazzovou hudbou. Toto prirodzené prepojenie teraz spojil s iným žánrom – so synthwave.

Ako veľký zberateľ platní sa obklopuje hudbou z minulých dekád, ktorú oživuje v moderných aranžmánoch. V jedenástich nových skladbách zašiel po inšpiráciu do osemdesiatkovej éry. Na albume Midnght Soul spolupracuje s rapermi z troch krajín: Slovenska, Česka, USA.

Medzi hosťami sa nachádza Martin Matys, Prezident Lourajder, Idea, Eremen, Dušan Vlk, Edúv Syn, Temný Rudo, Denym, TrashBoySony, FlotationBrainorchestra z USA, ako aj speváčka a skladateľka Lara Abou Hamdan zo Sýrie, s ktorou nahral singel Desire.

 „Keďže som vedel, že tvorím producentský album, beaty boli napasované pre raperov tak, aby sa zmestili slohy aj refrény. Bol to náročnejší postup, pretože som prvýkrát dotváral aranže za pomoci eletronických piano pluginov. Tým, že som samploval veľa ambientnej a abstraktnej elektroniky doplnenej o synth pop, album má synthwaveový nádych. Ide o fúziu elektroniky osemdesiatych rokov a môjho zvuku,“ vysvetľuje producent princíp tvorenia tohto albumu.

Tematiku a koncept albumu Midnight Soul zvýrazňuje aj samotný cover – nafotený Luciou Mervartovou. Nachádza sa na ňom futuristické auto DMC DeLorean z kultového osemdesiatkového snímku Back to the Future. Album je možné počúvať vo všetkých streamovacích platformách.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img