8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyČierno-biely pohľad na pokoj v duši od Paradise Cinema
spot_img

Čierno-biely pohľad na pokoj v duši od Paradise Cinema

photo credit by Anna Wood

Oduševnený dialóg saxofónového zvuku prichádzajúceho zo západného sveta s tradičnými perkusívnymi nástrojmi z afrického pobrežia. Harmonicko-rytmické motívy zaznamenal Jack Willie z Portico Quartet v projekte Paradise Cinema, na ktorom sa podieľali senegalskí perkusionisti.

Multiinštrumentalista, skladateľ a jeden zo štvorice Portico Quartet, Jack Willie predstavil svoj najnovší projekt Paradise Cinema. Za jeho zrodom stojí niekoľko bezsenných nocí v hlavnom senegalskom meste Dakar, ktoré pulzuje všemožnými etnickými tónmi, za svitu mesiaca aj svitania slnka. Samotný Jack Willie sa k tomu vyjadril:

„PREŽIL SOM MNOHO BEZSENNÝCH NOCÍ V DAKARE, KDE HUDBA KDEKOĽVEK VIBROVALA AŽ DO ŠIESTEJ HODINY RÁNA. MOHOL SOM TO LEN TAK POČÚVAŤ ZO SVOJEJ POSTELE A VŠETKO SA MI TO ZMIEŠALO V  SKOREJ VERZII TOHTO ALBUMU.“

Na vytvorení ambientnej a tranzovej hudobnej nálade sa spolupodieľali miestni perkusionisti Khadim Mbaye (saba perkusie) a Tons Sambe (tama perkusie). Do špirálových rytmov sa s jemnou dynamikou vkrádajú saxofónové linky v podaní  saxofón Jacka Willieho, pre ktorého je práca s časom najpríznačnejšia.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img