8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyDanzig spieva Elvisa
spot_img

Danzig spieva Elvisa

DANZIG sings ELVIS
DANZIG sings ELVIS

Stretnutie dvoch ikon – rock and rollu a heavy metalu, žijúcej a nežijúcej legendy. Poctu Elvisovi Presleymu vzdal už kadekto. Teraz sa k nim pridal Glenn Danzig na nahrávke  DANZIG sings ELVIS, ktorá vyjde 24 apríla.

Glenn Danzig hrával v horor punkovom Misfits a aj v metalovom Samhain. Neskôr založil sólový projekt Danzig, ktorým sa preslávil najmä s rockovými a hardrockovými baladami ako napríklad Mother. Možno sa bude zdať, že punk aj metal má ďaleko od toho, čo robil Elvis Presley, ale korene sa zaprieť nedajú. Každá gitarová hudba vychádza z rock and rollu, ktorého zvuk definoval E. Presley.

„KEĎ SOM BOL MALÝ, ČASTO SOM PREDSTIERAL CHOROBU, ABY SOM MOHOL ZOSTAŤ DOMA LEŽAŤ V POSTELI A POZERAL SA NA STARÉ FILMY AKO NAPRÍKLAD JALIHOUSE ROCK S ELVISOM PRESLEYM. PÁČILO SA MI TO A CHCEL SOM ROBIŤ PRESNE ČO ON. A TAKTO SOM SA PRIKLONIL K HUDBE“ – glenn danzig

Meatloaf, Roger Daltrey, Kim Wilde, Kiki Dee, Tom Petty, Paul McCartney a mnohí ďalší sa úspešne či menej úspešne pokúšali interpretovať nesmrteľné Presleyho klasiky. Nenapodobiteľný prejav a spevákov zamatový tenor sa nedá okopírovať. Tak k tomu pristúpil G. Danzig, ktorý namiesto vernej interpretácie, pridal na intenzite a dodal zvukovo zašpinenejšie aranžmány.

Vznikli tak omnoho pochmúrnejšie verzie nesmrteľných hitov (Always On My Mind), ako aj menej známych presleyoviek (Fever, One Night, Like A Baby). Album DANZIG Sings ELVIS vychádza 24. apríla na Cleopatra Records.

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img