8.6 C
Slovakia
piatok, 24 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaElektrizujúci čiernobiely soul – Black Pumas
spot_img

Elektrizujúci čiernobiely soul – Black Pumas

Black Pumas
Black Pumas

Americké duo Black Pumas sa pripravuje na svoje ďalšie európske turné. Niektoré koncerty má už teraz beznádejne vypredané.

Spojenie černošského a belošského feelingu. Prirodzený dialóg založený na kontrastoch a ochote posúvať kultúrne dedičstvo do moderného sveta. Stačilo naozaj málo, aby dokázali zaujať. Nešli cestou výpravných videoklipoch ani príbehov s bláznivými a šokujúcimi zábermi. Stavili na jednoduché nápady a na ich precítené spracovanie.

Takto sa to podarilo spevákovi Ericovi Burtonovi a gitaristovi, producentovi Adrianovi Quesadovi. Ako duo Black Pumas nahrali debutový rovnomerne nazvaný album Black Pumas, ktorý im vyniesol nomináciu na Grammy v kategórii Best New Artist. O výsledku sa dozvedia na konci januára.

Medzitým ohlásili nové koncerty v rámci svetového turné. Americko-kanadská časť začína 9. januára a postupne sa vystrieda v Dallase, Madisone, Milwaukee, Indianapolise, Columbuse, Torontoe, Detroite, Chicagu, Houstonu a vo februári sa presunie na starý kontinent, kde postupne zahrajú v Dubline, Manchestri, Londýne, Paríži, Utrechte, Amsterdame, Groningene, Eindhovene, Antwerpách, Heidelberi, Cologni, Hamburgu, Berlíne, Viedni, Zürichu a potom zavítajú až do ďalekého Mexiko City.

Pripravené je aj vydanie luxusnej edície ich debutu na 7. február. Pred pár dňami vyšiel videozáznam k skladbe The Colours, ktorý vznikol v sérii improvizovaných outdoor video sessions. Nahrávali ho pred ich vypredaným novembrovým parížskym koncertom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img