8.6 C
Slovakia
štvrtok, 23 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNihiloxica – temné šamanské techno
spot_img

Nihiloxica – temné šamanské techno

V bratislavskej A4 vystúpi 28. októbra umelecký kolektív Nihiloxica, v ktorom sa stretli britskí a ugandskí hudobníci. Na koncerte predstavia svoj nový album Crammed Discs.

Ugandský label Nyege Nyege je známym nielen na africkom kontinente, ale mohli by sme povedať, že ich ohlas je ešte väčší v Európe. Tak či tak ide o značku, ktorá vyhľadáva netradičných umelcov spájajúcich animálne prvky a tradícií s klubovou hudbou.

Takto tvorí aj kolektív Nihiloxica, ktorý spája afrických a európskych hudobníkov. Dvojica Britov Spooky-J & pq začali spolupracovať s bubeníckym súborom Nilotika Cultural Ensemble. Pre oba tieto svety je rytmus extatickým vyjadrením ich prirodzeného prostredia –  klubová tanečná hudba a šamanizmus, z čoho vzniklo jedinečné spojenie.

Na svojom prvom albume Kaloli skúmali mystický účinok ugandskej bubnovej tradície bugandan, ktorú zaobalili do techno rytmov. A práve kontrast – identickosť medzi technom a tradičnou hudbou sa zaoberajú aj na druhej nahrávke Crammed Discs, ktorá vyšla v septembri 2023.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img