8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaOsamelosť v Los Angeles vyrozprávaná cez syntetizátory v projekte Black Marble
spot_img

Osamelosť v Los Angeles vyrozprávaná cez syntetizátory v projekte Black Marble

Black Marble
Black Marble

Ako sa pohrať so syntetizátormi, aby ste im dodali ľudskosť? A mohli skrz ne vyrozprávať intímne príbehy, ktoré prežívate v každodenných situáciách a stretnutiach? Na tieto otázky zodpovedal Chris Stewart vo svojej tretej štúdiovej nahrávke Bigger Than Life. Svoj minimalistický synthpopový projekt Black Marble predstaví 19. februára v pražských Kasárňach Karlín.

Album Bigger Than Life nadväzuje na predchádzajúce dosky A Different Arrangement a It´s Immaterial. Je reminiscenciou mileniánov na synthpopovú tvorbu inšpirovanú v osemdesiatkach. Zároveň je osobnou výpoveďou Chrisovho odchodu z New Yorku do Los Angeles. To je ústrednou témou novinky, v ktorej Chris Stewart rieši novú kapitolu vo svojom živote a s tým súvisiace nové výzvy, ale aj problémy.

V novom prostredí veľa premýšľal, aj preto je tretí album o čosi meditatívnejší než tie predchádzajúce. Myšlienky si triedil v hlave počas cestovania autobusom, v ktorom uvidel pravú tvár mesta anjelov – chudobu, násilie, osamelosť… Vkrádajúcu sa melanchóliu vyjadril civilnejším vokálom s menším použitím efektov. O výsledku sa môžete 19. februára naživo presvedčiť v pražských Kasárňach Karlín.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img