8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNovinky zo zahraničiaThe Residents odkazujú: Die! Die! Die!
spot_img

The Residents odkazujú: Die! Die! Die!

Tak takýto song o korone sme tu ešte nemali. V záplave všelijakých pozitívnych odkazov nahratých v karanténe prišiel avantgardný kolektív The Residents s posolstvom Die Die Die! šírený animovanými koronavírusmi preberajúcimi na seba podobu smajlíkov a Donalda Trumpa – na záver zakončené temným číslom 666.

Kultový multimediálny projekt z Louisiany The Residents prichádza v poradí už štyridsiatym siedmym albumom, za ktorým je opäť kus záhady a mystiky. Jeho témou je život a tvorba záhadného, zabudnutého bluesmana Alvina Snowa vystupujúceho pod prezývkou Dying Dog v paralele na ním obdivovaného Howlin‘ Wolfa.

Opäť je za celým konceptom nahrávky originálna umelecká myšlienka, ktorej realitu kapela ešte viac skresľuje svojimi vyjadreniami:

„Toto nie je Alvinova hudba, ale je to hudba, ktorá by nemohla existovať  bez originálnych nahrávok Din ‚Dog a bez cesty, na ktorú sa vydali The Residents.“

V krátkom dokumentárnom videu vyskladali Alvinov životopis s mnohými odbočkami, tak ako sme na prácu najznámejšej maskovanej kapely zvyknutí. Na skladbe Die! Die! Die!, ktorá je údajne coverom pôvodnej skladby Alvina Snowa, hosťoval Black Francis z Pixies. Album Metal, Meat & Bone vychádza 10. júla.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img