8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyZanias & Never Sol v Kasárnach Karlín
spot_img

Zanias & Never Sol v Kasárnach Karlín

Alison Lewis aka Zanias, Sara Vondrášková aka Never Sol. Dva rôznorodé prístupy k elektronickej hudbe. Už 30. januára v Kasárnach Karlín.

Austrálčanka Alison Lewis prepojila vo svojej tvorbe dve oblasti svojich záujmov: pôsobenie zvukových podnetov a ľudský mozog a pôvod ľudí z antropologického hľadiska. S hudbou začala počas londýnskych štúdií a postupne si svoj štýl obrúsila na tanečný darkwave. Razila si cestu so sólovým projektom, z ktorého si odbehla do formácii ako eluar. Neskôr sa usadila Berlíne, kde založila Fleisch collective. Ten sa z partie nadšencov rozrástol na dôležité vydavateľstvo, ktoré podporovalo aktivity miestnych umelcov.

Chýbal jej však ten pocit tvorenia a možnosť hudobne vyjadriť svoje myšlienky, poznatky, teórie z jej odborov. Rozhodla sa hudbe naplno venovať a zdokonalovať sa v produkcii trackov, ktoré vydáva pod menom Zanias.

Od debutu To The Core prešla kus cesty, kedy hľadala a našla proporciu medzi telom ako nástrojom, hlasom ako sprevádzajúcim elementom a živým prevedením. Na poslednej tretej doske spolupracovala s Laurou Bailey a snažila sa viac preniknúť k podstate ľudských emócií.

V Kasárnach Karlín vystúpi 30. januára na koncerte, kde sa predstaví aj ďalšia zaujímavá producentka – Sara Vondrášoková alias Never Sol.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img