8.6 C
Slovakia
sobota, 20 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNový album Gorillaz oslavuje koniec sveta
spot_img

Nový album Gorillaz oslavuje koniec sveta

GorillazPred pár dňami vyšiel dlho očakávaný nový album anglickej skupiny Gorillaz. Na hudobnej scéne pôsobia už takmer dvadsať rokov.

Skupinu tvoria animované postavičky s vymysleným príbehom. Na konte majú štyri úspešné albumy a notoricky známe skladby ako Clint Eastwood, Feel Good Inc., Dare a Dirty Harry. Humanz je v poradí piatym štúdiovým albumom virtuálneho zoskupenia a vychádza po šesťročnej prestávke. Ešte pred vydaním albumu predstavili Gorillaz nové piesne Andromeda, We Got The Power, Ascension a Saturnz Barz. Zároveň zverejnili aj viac ako šesťminútový animovaný film Saturnz Barz (Spirit House), v ktorom členovia skupiny navštívia starý strašidelný dom. Album Humanz je spoločným projektom výtvarníka Jamieho Hewletta a hudobníka Damona Albarna a má predstavovať štvrtú fázu pôsobenia skupiny Gorillaz.

Gorillaz – Saturnz Barz

Tvorcov albumu inšpirovala najmä aktuálna politická situácia a to dokazuje aj slogan, ktorým končí celá nahrávka: „Máme silu milovať sa navzájom, nech sa deje, čo sa deje.“ Nahrávka vznikala ešte počas prezidentskej kampane Donalda Trumpa. Skladba Hallelujah Money má predstavovať večierok ku koncu sveta, ktorý nasleduje po zvolení Donalda Trumpa za prezidenta. Ako aj všetky predchádzajúce albumy, aj tento je bohatý na spolupráce s inými hudobníkmi. Priestor dostali menej známe mená ako Kelela a Kali Uchis, no aj spevácke legendy ako Mavis Staples a Grace Jones a aj talenty mladšej generácie ako Vince Staples, Danny Brown či Benjamin Clementine.

Gorillaz – Andromeda

Album Humanz nahrávali v Londýne, Paríži, New Yorku, Chicagu a na Jamajke. Kapela dokonca pár dní pred vydaním albumu ponúkla na stiahnutie mobilnú aprikáciu, cez ktorú si mohli fanúšikovia po celom svete vypočuť nové pesničky. Okrem toho oznámili, že sa môžeme tešiť aj na pripravovaný desať dielny animovaný seriál, ktorý bude dostupný na internete. Kapela Gorillaz vystúpi 14. novembra 2017 v Prahe. Viac informácií prinesieme už čoskoro.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img