8.6 C
Slovakia
nedeľa, 14 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNový album Underworld bude mať premiéru na festivale NEON
spot_img

Nový album Underworld bude mať premiéru na festivale NEON

Underworld

Po šiestich rokoch vydala britská elektronická kapela Underworld nový štúdiový album Barbara Barbara, we face of shining future. Aktuálne ho uvedú aj na novom slovenskom festivale elektronickej hudby – NEON.

Dvadsať rokov od uvedenia skladieb v kultovom filme Trainspotting je Underworld legendou na poli  elektornickej scény, do ktorej uviedli sofistikovanú syntézu tanečnej hudby. Predovšetkým skladba Born Slippy Nuxx sa stala neoficiálnou hymnou všetkých undergroundových klubov a postupne prenikla na veľké festivaly a koncertné haly.

Underworld – Born Slippy Nuxx

Underworld si však stále zachovávajú ten punc jedinečnosti, originality a klubovej intímnosti, a to aj napriek tomu, že spolupracovali na takých megalomanských projektoch  ako je napríklad otvárací ceremoniál k olympijským hrám v Londýne.

V rámci propagačného letného turné k novému albumu sa predstavia aj v Bratislave a to na festivale NEON. Pôjde o jednu z mála zástavok v strednej Európe. Festival NEON, ktorý už pred časom ohlásil britské zoskupenie Above & Beyond, či švajčiarsku producentku Nora En Pure sa uskutoční 24. a 25. júna na Zlatých Piesky.

Underworld – I Exhale

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img