8.6 C
Slovakia
pondelok, 20 marca, 2023
spot_img
ÚvodNovinkyNový album Underworld bude mať premiéru na festivale NEON

Nový album Underworld bude mať premiéru na festivale NEON

spot_img

Underworld

Po šiestich rokoch vydala britská elektronická kapela Underworld nový štúdiový album Barbara Barbara, we face of shining future. Aktuálne ho uvedú aj na novom slovenskom festivale elektronickej hudby – NEON.

Dvadsať rokov od uvedenia skladieb v kultovom filme Trainspotting je Underworld legendou na poli  elektornickej scény, do ktorej uviedli sofistikovanú syntézu tanečnej hudby. Predovšetkým skladba Born Slippy Nuxx sa stala neoficiálnou hymnou všetkých undergroundových klubov a postupne prenikla na veľké festivaly a koncertné haly.

Underworld – Born Slippy Nuxx

Underworld si však stále zachovávajú ten punc jedinečnosti, originality a klubovej intímnosti, a to aj napriek tomu, že spolupracovali na takých megalomanských projektoch  ako je napríklad otvárací ceremoniál k olympijským hrám v Londýne.

V rámci propagačného letného turné k novému albumu sa predstavia aj v Bratislave a to na festivale NEON. Pôjde o jednu z mála zástavok v strednej Európe. Festival NEON, ktorý už pred časom ohlásil britské zoskupenie Above & Beyond, či švajčiarsku producentku Nora En Pure sa uskutoční 24. a 25. júna na Zlatých Piesky.

Underworld – I Exhale

spot_img
spot_img

Podcasty podporuje Fond na podporu umenia

spot_img

Podcasty podporuje Hudobný fond

spot_img
spot_img