8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNu Sound of uvádza exkluzívny koncert – Emma Ruth Rundle v Primaciálnom...
spot_img

Nu Sound of uvádza exkluzívny koncert – Emma Ruth Rundle v Primaciálnom paláci

Po Sun Kil Moon, The Soft Moon prinášame ďalšieho významného súčasníka – americkú hudobníčku Emmu Ruth Rundle, ktorej hudobné chameleónstvo ovplyvnilo súčasné pesničkárstvo. Otvorila ďalšiu kapitolu vo svojom muzikantskom živote zachytené v dvoch posledných jej nahrávkach, teraz prezentované na európskom turné. V rámci neho 29. júla 2023 zavíta aj do Bratislavy v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláci. Vstupenky sa už dajú zakúpiť.

Jej zármutok je príťažlivý a dokáže pohltiť jeho hĺbkou. Smútok s ňou poslucháči prežívajú v precítených piesňach, v ktorých sa obnaží až na kosť. Traumy z detstva, liečené závislosti, ten pocit, keď sa takmer ocitnete na druhom brehu a potom dostane druhú šancu na život.

Emma Ruth Rundle si prešla v Los Angeles všeličím, pričom energia tohto mesta do nej dostala iný umelecký prístup, keďže sa pohybovala popri hudobníkoch z post rocku, sludge metalu aj post metalu.

Tvrdá hudba ju oslovovala, ale takisto vyrastala aj na pesničkárskych vzoroch. Až ikonického postavenia dosiahla v gotickej komunite, ku ktorej sa hlásila zvýraznením líčením aj tmavým oblečením. Rešpekt jej prejavovala aj folková scéna, ktorá cenila surové poetické texty. Táto mnohotvárnosť sa ukázala pri spolupráci s Chelsea Wolfe, ako aj so sludge metalovou formáciou Thou (album May Our Chambers Be Full).

Dlho bol jej hlavným nástrojom gitara, teraz sa však vrátila ku klavíru. Zbavila sa aj bicích nástrojov, aby dosiahla na čo najčistejší zvuk preklenutý iba s hlasom. Zostala tak iba prostá pieseň, ktorá silno zasiahne poslucháča.

Výsledok je mrazivou výpoveďou na nahrávkach Engine of Hell, Looking Back, ktoré teraz prezentuje naživo. Pri svojej gotickej ceste nomádstva opustila všetky kapely, aby sólovo vystupovala v priestoroch majúce dušu, v ktorých zanechá kus seba.

V Bratislave sa predstaví 29. júla na jedinečnom koncerte v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca. Pôjde o jej celoslovenskú premiéru a to v rámci koncertnej série Nu Sound of, na ktorej tento rok zahrali Sun Kil Moon aj The Soft Moon. Ďalšie koncerty už čoskoro oznámené.

Projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img