8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNu Sound Of uvádza – Still Corners zalejú farbistou neo-psychedéliou aj Bratislavu
spot_img

Nu Sound Of uvádza – Still Corners zalejú farbistou neo-psychedéliou aj Bratislavu

Doteraz Slovensko vždy tesne minuli, tentokrát prijalo neo-psychedelické trio Still Corners pozvanie vystúpiť na koncertnej série Nu Sound Of. Ich slovenská premiéra sa uskutoční 22. mája 2024 v bratislavskej Novej Cvernovke.

Najčastejšie sa atmosféra ich nahrávok približuje k pomyselným soundtrackom z ciest do neznáma. Hneď druhou nahrávkou Strange Pleasures, Tessa Murray z Veľkej Británie (spev, klávesy) a Greg Hughes z USA (multiinštrumentalista, produkcia), prerazili so svojou kapelou Still Corners. Odvtedy je každý ich album veľmi očakávaný.

Kto by to bol povedal o projekte, ktorý vznikol z náhodného stretnutia, keď obaja hudobníci nastúpili na zlý vlak a dali sa len tak do reči. Doteraz vydali päť albumov – ten posledný The Last Exit v roku 2021 – so skladbami s charakteristickým nikam sa neponáhľajúcim sa tempom a s rozpoznateľným zvukom už po pár taktoch.

Americko-britské neo-psychedelické trio Still Corners sa chystá na európske turné s novým albumom. Pripravovaná šiesta nahrávka Dream Talk vyjde 5. apríla 2024. Za poslednú dekádu kapela prinášala veľa hudby – reflexnej, hľadajúcej, romantickej. Prejavilo sa to pri Gregovej produkcii v ich newyorskom štúdiu, kde experimentoval s rôznymi technickými záležitosťami ako s mikrofónmi, zosilňovačmi, efektmi a mixom.

Snový prejav a tajomné noir pasáže majú podľa Tessy podstatu v jej snívaní: „Základ pre mnohé z našich piesní prichádzajú zo snov. Každú noc si zapisujem sny, ktoré si pamätám. Keď sme nahrávali, vytiahla som knihu snov a spievala rôzne frázy, na ktorých Greg pracoval. Bola to zábava a to, čo som si myslela, že je iba nejaký druh blúznenia, tak nás prekvapilo, aké to má rôzne významy a obrazy.“

Naživo zaznejú nové aj staršie skladby od Still Corners v rámci koncertnej série Nu Sound Of…(dosiaľ vystúpili Sun Kil Moon, Emma Ruth Rundle, Zola Jesus, Jozef van Wissem, Kristof Hahn, The Soft Moon)  22. mája 2024 v bratislavskej Novej Cvernovke.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img