8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyNu Sound of Visegrad v Delte Dunaja
spot_img

Nu Sound of Visegrad v Delte Dunaja

Nu Spund of VisegradHudobný projekt NU SOUND OF VISEGRAD prichádza so svojou tohtoročnou edíciou SLOVAKIA MUSIC do rumunského letoviska GREEN DOLPHIN CAMPING, ktoré sa nachádza na čarovnom mieste, priamo v delte Dunaja, a kde sa koná každoročný filmový festival ANONIMUL. Už 20. a 21. júla tu vystúpia mladé energické kapely, ktoré si dávajú záležať na forme i zvuku – MAX BAZOWSKI a GENUINE JACKS.

Vyšehradský priestor predstavuje stimulujúce prostredie, z ktorého každoročne vzíde množstvo netradičných, inšpiratívnych a kreatívnych interpretov a hudobných zoskupení. Platforma NU SOUND OF VISEGRAD chce poskytovať priestor práve takýmto umeleckým formáciám a jednotlivcom a zároveň prinášať tieto stimuly do rôznych kútov Európy. V rámci nášho projektu uvádzame sériu koncertov, na ktorých prezentujeme modernú hudbu zo Slovenska, Českej republiky, Poľska a Maďarska, čím vzniká priestor pre konfrontačnú líniu aj pre medzinárodnú mobilitu. Dramaturgia nášho projektu počíta so žánrami ako nu jazz, elektronické fúzie, world music, indie a rôznymi subkultúrnymi a avantgardnými projektmi. Historicky prvý koncert zo série NU SOUND OF VISEGRAD sa uskutočnil v roku 2015 v Bratislave za účasti poľskej speváčky Karoliny Czarnackej a českej skupiny Ghost of You. Teraz sa s projektom presúvame do Rumunska, do delty Dunaja, kde so slovenskými kapelami MAX BAZOWSKI a GENUINE JACKS odprezentujeme súčasnú indie scénu.

Max Bazowski – Sunny Side Up

Genuine Jacks – Birdie

NU SOUND v Rumunsku

Rieka Dunaj spája Európu a preto prívlastok najmedzinárodnejšia je pre ňu veľmi príznačný. Rovnako aj náš projekt NU SOUND OF VISEGRAD má ambíciu spájať, presúvať a nachádzať bezpečný prístav pre inšpiratívnu, kreatívnu a novú hudbu. Teraz sa s ňou budeme plaviť do delty Dunaja, do unikátneho miesta, ktoré je priam predurčené na hudobný festival. Mestá Tulcea a Sfantu Gheorghe sú vstupnými bránami do tohto magického miesta. Pred návštevníkmi sa otvorí horizont krásnej prírody, neopakovateľnej atmosféry a možnosti rôznorodej rekreácie, na ktorý slúži rekreačné stredisko GREEN DOLPHIN CAMPING. Projekt NU SOUND OF VISEGRAD podporil Fond na podporu umenia a SOZA.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img