8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPalicavonzvreca láka na amerického producenta TRUNCATE.
spot_img

Palicavonzvreca láka na amerického producenta TRUNCATE.

241015pvc

Jeho aktuálna tvorba spoludefinuje súčasný zvuk klubového techna. Vystupuje po celom svete, a v poslednej dobe čoraz viac aj v Európe. Truncate príde vôbec po prvýkrát na Slovensko a to v sobotu 24. októbra do kultového priestoru bratislavského Subclubu. Vystúpi v rámci dlhoročnej klubovej noci Palicavonzvreca (Underground Techno Night) spolu s Takaaki Itohom a Loktibradom.

V roku 2011 spravil americký producent David Flores, len tak zo zábavy, projekt Truncate, v ktorom sa zameral na „deep“ a „raw“ stránku techno music. O svojich začiatkoch v jednom rozhovore povedal: “ Začal som chodiť na párty ešte v roku 1996, scéna bola veľmi odlišná od tej súčasnej, popularitu naberal predovšetkým house, ale silná bola aj rave scéna. Všetky druhy novej elektronickej hudby robili vlny cez Južnú Kaliforniu. A ja som mohol byť toho súčasťou. Prvý impulz k tvorbe som dostal cez mixtape od kamaráta a nočné rozhlasové vysielania. Odtiaľ už viedla cesta k DJingu na parties. Všetko sa to zdá teraz neskutočné, čas neúprosne letí!“  

Truncate – Another One

Truncatove releasy podporili renomovaní producenti ako Modeselektor, Ben Klock, Marcel Dettmann či Ben Sims. V komunite silno zarezonovala aj jeho spolupráca s významným predstaviteľom Detroit techno scény, Jimmym Edgarom. Truncate vďaka vlastnému nekompromisnému postoju k tvorbe, remixom a produkcii dostal Los Angeles na mapu techno music, kde zaujalo miesto hneď vedľa Berlína, Londýna či New Yorku. O domovskej scéne si myslí toto: “ Techno bolo v Los Angeles vždy prítomné, aj keď v malom, ale nachádzalo sa v dobrej kondícii.  V posledných rokoch sa scéna rozrástla a stáva sa čoraz populárnejšou. Sú tu kvalitní producenti ako Drumcell, Raiz, Developer či Silent Servant, ktorí mávajú turné po celom svete a sú vyhľadávaní tými najprestížnejšími techno labelmi a klubmi“.  Truncate už čoskoro predstaví svoju novú nahrávku, o ktorej hovorí: “ Moja doska Modify by mala vyjsť na konci Novembra na značke Droid Behavior,  ale tento raz pod menom Audio Injection. V novembri budem potom hrať spolu s Ben Simsom v Japonsku, takže toto obdobie  je pre mňa veľmi vzrušujúce“.  A práve s krajinou vychádzajúceho slnka bude mať styčný bod aj podujatie Palicavonzvreca, keďže ďalším potvrdeným účinkujúcim je japonský DJ a producent Takaaki Itoh, ktorý patrí k najdôležitejším postavám svetovej podzemnej techno scény.  O Japoncoch je známe, že vedia pripraviť kvalitný rachot a rámus a asi nie je náhoda, že noise music tu má najsilnejšie korene. A časť z toho platí aj pre Takaakiho, ktorý zachováva aj v melodických pasážach temné zákutia. Ideálne podmienky k hraniu jeho syntézy hypnotického rytmu a  syntetizátorových minimalistických tónov sú dostatočne hlasný soundsystém a prítmie a to v Subclube určite nebude problém.

Takaaki Itoh – Error Polynomial

Trojicu interpretov uzatvára Loktibrada, ktorý prednedávnom predstavil svoj nový DJ mix pre berlínsky podcast Reclaim Your City. Tu sú jeho čerstvé dojmy : “ Pred letom ma oslovil Holanďan Jorik Pronk, ktorý žije v Berlíne. Celé to je jeho projekt, okrem podcastu má aj label s tým istým názvom. Tento set som nahral v septembri v štúdiu s použitím troch CD playerov. Berlín ako mesto je fasa, ale nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť,  že by ma hudobne inšpiroval.“.

Loktibrada – LE

https://www.youtube.com/watch?v=gg9hFsbBH_U

Loktibrada tam má už vybudované zázemie, keď ako jediný Slovák vystupoval v slávnom  berlínskom klube Berghain a niekoľkokrát v klube Tresor, a na jeho tvorbu idú samé pozitívne ohlasy.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img