8.6 C
Slovakia
piatok, 23 apríla, 2021
Home Novinky Palicavonzvreca láka na amerického producenta TRUNCATE.

Palicavonzvreca láka na amerického producenta TRUNCATE.

241015pvc

Jeho aktuálna tvorba spoludefinuje súčasný zvuk klubového techna. Vystupuje po celom svete, a v poslednej dobe čoraz viac aj v Európe. Truncate príde vôbec po prvýkrát na Slovensko a to v sobotu 24. októbra do kultového priestoru bratislavského Subclubu. Vystúpi v rámci dlhoročnej klubovej noci Palicavonzvreca (Underground Techno Night) spolu s Takaaki Itohom a Loktibradom.

V roku 2011 spravil americký producent David Flores, len tak zo zábavy, projekt Truncate, v ktorom sa zameral na “deep” a “raw” stránku techno music. O svojich začiatkoch v jednom rozhovore povedal: ” Začal som chodiť na párty ešte v roku 1996, scéna bola veľmi odlišná od tej súčasnej, popularitu naberal predovšetkým house, ale silná bola aj rave scéna. Všetky druhy novej elektronickej hudby robili vlny cez Južnú Kaliforniu. A ja som mohol byť toho súčasťou. Prvý impulz k tvorbe som dostal cez mixtape od kamaráta a nočné rozhlasové vysielania. Odtiaľ už viedla cesta k DJingu na parties. Všetko sa to zdá teraz neskutočné, čas neúprosne letí!”  

Truncate – Another One

Truncatove releasy podporili renomovaní producenti ako Modeselektor, Ben Klock, Marcel Dettmann či Ben Sims. V komunite silno zarezonovala aj jeho spolupráca s významným predstaviteľom Detroit techno scény, Jimmym Edgarom. Truncate vďaka vlastnému nekompromisnému postoju k tvorbe, remixom a produkcii dostal Los Angeles na mapu techno music, kde zaujalo miesto hneď vedľa Berlína, Londýna či New Yorku. O domovskej scéne si myslí toto: ” Techno bolo v Los Angeles vždy prítomné, aj keď v malom, ale nachádzalo sa v dobrej kondícii.  V posledných rokoch sa scéna rozrástla a stáva sa čoraz populárnejšou. Sú tu kvalitní producenti ako Drumcell, Raiz, Developer či Silent Servant, ktorí mávajú turné po celom svete a sú vyhľadávaní tými najprestížnejšími techno labelmi a klubmi”.  Truncate už čoskoro predstaví svoju novú nahrávku, o ktorej hovorí: ” Moja doska Modify by mala vyjsť na konci Novembra na značke Droid Behavior,  ale tento raz pod menom Audio Injection. V novembri budem potom hrať spolu s Ben Simsom v Japonsku, takže toto obdobie  je pre mňa veľmi vzrušujúce”.  A práve s krajinou vychádzajúceho slnka bude mať styčný bod aj podujatie Palicavonzvreca, keďže ďalším potvrdeným účinkujúcim je japonský DJ a producent Takaaki Itoh, ktorý patrí k najdôležitejším postavám svetovej podzemnej techno scény.  O Japoncoch je známe, že vedia pripraviť kvalitný rachot a rámus a asi nie je náhoda, že noise music tu má najsilnejšie korene. A časť z toho platí aj pre Takaakiho, ktorý zachováva aj v melodických pasážach temné zákutia. Ideálne podmienky k hraniu jeho syntézy hypnotického rytmu a  syntetizátorových minimalistických tónov sú dostatočne hlasný soundsystém a prítmie a to v Subclube určite nebude problém.

Takaaki Itoh – Error Polynomial

Trojicu interpretov uzatvára Loktibrada, ktorý prednedávnom predstavil svoj nový DJ mix pre berlínsky podcast Reclaim Your City. Tu sú jeho čerstvé dojmy : ” Pred letom ma oslovil Holanďan Jorik Pronk, ktorý žije v Berlíne. Celé to je jeho projekt, okrem podcastu má aj label s tým istým názvom. Tento set som nahral v septembri v štúdiu s použitím troch CD playerov. Berlín ako mesto je fasa, ale nemôžem potvrdiť ani vyvrátiť,  že by ma hudobne inšpiroval.”.

Loktibrada – LE

https://www.youtube.com/watch?v=gg9hFsbBH_U

Loktibrada tam má už vybudované zázemie, keď ako jediný Slovák vystupoval v slávnom  berlínskom klube Berghain a niekoľkokrát v klube Tresor, a na jeho tvorbu idú samé pozitívne ohlasy.