8.6 C
Slovakia
streda, 19 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPätnáste výročie GAD Records s výberovkou
spot_img

Pätnáste výročie GAD Records s výberovkou

Pätnásť skladieb k pätnástemu výročiu GAD Records. Klasiky aj rarity. Ďakujeme hudbou za krásne obdobie a tešíme sa na ďalšie roky spoločných objavov!

Na albume sa nachádzajú hlavne doteraz nezverejnené skladby – buď sú to skladby avizované v minulosti, alebo fragmenty, ktoré sa z rôznych dôvodov nedostali na doterajšie albumy.

To nie je typický sampler alebo „the best of“ – je to kľukatá cesta časopriestorom jazzu, funku, elektronickej hudby a rocku. Nahliadli sme do rozsiahlych archívov Martina Kratochvíla, Jerzyho Miliana a Andrzeja Korzyńského a po prvýkrát tiež Sławomira Kulpowicza.

Pri tejto špeciálnej príležitosti vyšli predtým nezverejnené piesne od Krzysztofa Dudu a Władysława Komendarka. Pripomenuli sme si stranu B vinylového singlu Omni, objavili sme nepoužitú pieseň koncertového albumu Cytrusa a doplnili sme album W labyrincie o chýbajúcu časť mozaiky, ktorá sa našla až neskôr. Nemohla chýbať ani skupina SBB v rozšírenej, koncertovej verzii. A hlavne výnimočný začiatok.

Všetky skladby boli remastrované z originálnych pások, v buklete je pár slov od nás pre vás, dizajn obalu špeciálne navrhol Dawid Ryski.


Preklad vznikol za podpory Katedry slovanských filológií Filozofickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Z poľského originálu preložili Alaaddin Uslu a Rostyslav Sukhariev.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img