8.6 C
Slovakia
nedeľa, 26 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPetícia za vstup Suzi Quatro do rockovej siene slávy
spot_img

Petícia za vstup Suzi Quatro do rockovej siene slávy

Suzi 7

Fanúšikovia rockovej hviezdy Suzi Quatro zorganizovali petíciu za jej prijatie do Rock and Roll Hall of Fame. Signatári petičný hárok zverejnili na portáli change.org. Zapojiť sa doň môžu ľudia z celého sveta. Už túto sobotu budú môcť slovenskí fanúšikovia vidieť možnú budúcu členku rockovej siene slávnych, kde Suzi Quatro právom patrí.

Suzi Quatro ovplyvnilo detstvo v Detroite a Michigane, teda v mestách, ktoré mali silnú hudobnú tradíciu a to predovšetkým v garage rocku a soulu. Začínala v kapele The Pleasure Seekers a potom prešla na sólovú dráhu. Prvé úspechy prichádzali pozvoľna, ale už druhý singel Can the Can sa stal celosvetovým hitom, na ktorý nasledovala ďalšia mega úspešná skladba Devil Gate Drive.

Suzi Quatro – Can the Can

Od roku 1975 spolu so zánikom popularity glam rocku, klesal aj záujem o Suzi Quatro, ktorá sa medzitým začala viac venovať štúdiovým nahrávkam. V roku 1978 opäť na seba upozornila, tentokrát však  pop rockovo ladenou skladbou If You Can’t Give Me Love, ktorá zabodovala v Európe aj v Austrálii, kde sa dostala na vrchol tamojších hitparád. Ten istý rok sa stal diskotékovým hitom Stumblin ´In, ktorý Suzi Quatro naspievala s Chrisom Normanom, spevákom zo skupiny Smokie.

Suzi Quatro & Chris Norman – Sumblin ´In

Počas svojej hudobnej kariéry, ktorú uzatvorí tohtoročným záverečným turné, nahrala Suzi Quatro šestnásť hitových singlov a predala viac ako 45 miliónov hudobných nosičov. Na Slovensku sa predstaví po druhý krát ( koncertná premiéra v roku 2000 na festivale v Kamennom Mlyne) túto sobotu 19. decembra v NTC Aegon Aréne.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img