8.6 C
Slovakia
nedeľa, 16 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPo 21 rokoch prichádza na biele plátno nový Trainspotting ! Nesklame ani...
spot_img

Po 21 rokoch prichádza na biele plátno nový Trainspotting ! Nesklame ani soundtrack

T2-Trainspotting-1484067448

V polovici februára príde do slovenských kín pokračovanie kultového filmu Trainspotting, ktorý bude niesť názov „T2 Trainspotting“. Film rozpráva príbeh skupiny škótskych narkomanov v Edinburgu. Okrem filmu samotného sa tu máme na čo tešiť aj po hudobnej stránke.

Zoznam skladieb bol zverejnený v predstihu na Amazone, kde je od 27. januára v predaji CD s hudbou k filmu. Výber skladieb celkovo vystihuje atmosféru deja. Soundtrack bude obsahovať nový remix skladby Iggyho Popa „Lust For Life“ od britskej elektronickej skupiny The Prodigy. V pôvodnej verzii táto skladba zaznela v úvodnej scéne prvého filmu. Skupina zverejnila svoj remix ešte koncom roku 2016 na Instagrame. Skladba vznikla exkluzívne k novému filmu. Soundtrack k prvej časti obsahoval aj záverečnú skladbu „Born Slippy (NUXX)“ od anglickej elektronickej skupiny Underworld. Tentokrát skladbu nahradí ich prerábka „Slow Slippy“ a pridá sa k nej ešte „Eventually But“, čo je prvá nová skladba od posledného albumu Barbara Barbara. Podobne ako v prípade The Prodigy, aj tu sa jedná o exkluzívny počin k filmu.

Iggy Pop – Lust For Life (The Prodigy Remix)

https://www.youtube.com/watch?v=CWWd-4pi3zQ

 

Young Fathers – Only God Knows ft. Leith Congregational Choir – Trainspotting 2 BSO

Okrem týchto osvedčených klasík sa v soundtracku nacházajú aj skladby mladých úspešných hudobníkov. Jedná sa napríklad o edinburgské hip-hopové trio Young Fathers, ktoré v roku 2014 získalo cenu Mercury Prize. Ďalej sa na soundtracku nachádza „Whitest Boy On The Beach“ od experimentálnej rockovej skupiny z južného Londýna Fat White Family. Nesmieme ešte zabudnúť na originálne írske hip-hopové duo The Rubberbandits. Tí sa vyznačujú svojimi výstrednými maskami, ktoré sú vyrobené z igelitových nákupných tašiek. Angažovali sa aj v televíziách RTÉ, MTV a Channel 4, kde vytvárali skeče. Čo sa týka filmu, na jeho tvorbe sa opäť podujali režisér Danny Boyle a scenárista John Hodge. Hodge získal za scenár k prvému filmu nomináciu na Oscara. Britský filmový inštitút ho zase zaradil na 10. miesto rebríčka najlepších britských filmov všetkých čias. Tak ako v pôvodnom snímku, aj tu si zahrajú Ewan McGregor, Ewen Bremner, Robert Carlyle, Jonny Lee Miller, Kelly Macdonald a James Cosmo. T2 Trainspotting mal 22. januára v Edinburgu svetovú premiéru a na Slovensko príde do kín 16. februára. Na záver ešte prikladám kompletný zoznam skladieb v spomínanom soundtracku. Obsahuje spolu 15 skladieb.

1 Iggy Pop – Lust For Life (The Prodigy Remix)

2 High Contrast – Shotgun Mouthwash

3 Wolf Alice – Silk

4 Young Fathers – Get Up

5 Frankie Goes To Hollywood – Relax

6 Underworld – Eventually But (Spud’s Letter To Gail) f. Ewen Bremner

7 Young Fathers – Only God Knows

8 The Rubberbandits – Dad’s Best Friend

9 Blondie – Dreaming

10 Queen – Radio Ga Ga

11 Run DMC vs. Jason Nevis – It’s Like That

12 The Clash – (White Man) In Hammersmith Palais

13 Young Fathers – Rain Or Shine

14 Fat White Family – Whitest Boy On The Beach

15 Underworld – Slow Slippy

 

 

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img