8.6 C
Slovakia
utorok, 23 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPoznáme predskokana bratislavského koncertu Gregoryho Portera
spot_img

Poznáme predskokana bratislavského koncertu Gregoryho Portera

susana_sawoff_small2Hovoria o nej ako o rakúskej Diane Krall a vystúpi v Starej Tržnici pred Gregory Porterom. Rakúska speváčka, klaviristka a skladateľka Susana Sawoff umelecky brázdi Európu v triu, spoločne s uznávanými hudobníkmi, ktorými sú Christian Wendt/bicie a spev/ a Jörg Haberl/basa a spev/.

Susana obýva nekonečne rozsiahly a zároveň intímny hudobný vesmír. Jej texty sa zameriavajú na malé veci v živote, slová lásky, vyspievané niekedy s eleganciou a úsmevom, inokedy vypozorujete ironické zablysnutie sa v jej veľkých očiach. Sila jej piesní tkvie v jedinečnej elegantnej decentnosti, vyvierajúcej zo súhry so svojim klasickým jazzovým triom. Upokojujúcim, vrúcnym hlasom spieva, ako by to bolo len pre teba. Keď počúvate a pozeráte na Susanu Sawoff, je to, akoby ste stretli starého strateného priateľa.

Susana Sawoff – Oh No!


 

Trikrát bola nominovaná na rakúsku hudobnú cenu Amadeus. Kritiky o nej píšu ako o rakúskej Diane Krall (Kronen Zeitung), iné ju prirovnávajú k Nine Simone (Fm4 National Radio Station).

Susana Sawoff – Blow Up Your Love live 2014


 

Účinkovala na mnohých významných festivaloch a prestížnych koncertných sálach (Bix Jazzclub/Štutgart, Viktoria Jazzclub/Oslo, Porgy and Bess/Viedeň, Ö1 Kulturinsel/ Donauinselfest, Opus Jazz Club/Budapešť, ORF Radiokulturhaus, Jazzkaar Festival/Estónsko, Kaunas Jazz, Rigas Ritmi Festival, Jazzfest Wien, A38/Budapešť, Women in Jazz Festival/Halle, Germany Jazz a City Festival/Salzburg, United Island Festival v Prahe,…)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img