8.6 C
Slovakia
streda, 17 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPoznáme support ku bratislavskému koncertu britskej formácie FINK - vypočujte si mladého...
spot_img

Poznáme support ku bratislavskému koncertu britskej formácie FINK – vypočujte si mladého Douglasa

7. Standing copy BWNecelé dva týždne ostávajú do februárového koncertu úspešnej britskej formácie FINK na Slovensku. Kapela vedená charizmatickým frontmanom Finom Greenallom, ktorá sa u nás zastaví v rámci aktuálneho turné „Hard Believer Tour“, prezradila, kto si zahrá ako jej predskokan v utorok 10. februára v bratislavskom klube MMC

Zdá sa, že britské kapely majú špeciálny talent, privádzať si so sebou počas svetových turné nevšedné mladé talenty. Výnimkou nie je ani formácia FINK, ktorá bude koncertovať už o pár dní v Bratislave. Na svoj jediný slovenský koncert si privedie predskokana priamo z britských ostrovov. Spevák a skladateľ menom Douglas Dare vyrastal v malom pobrežnom meste Bridport na juhozápade Anglicka.

Douglas Dare – Lungful


 

Povzbudzovaný matkou, ktorá je učiteľkou hry na klavír, začal komponovať hudbu už v detstve. Počas štúdia na Univerzite v Liverpoole od roku 2008 začal písať kompletné piesne. Jeho decentné, náladové skladby, prevažne založené na klavírnych podkladoch a Douglasovom chytľavom hlasovom prejave začali postupom času prirovnávať k umelcom ako Thom Yorke či James Blake.

Douglas Dare – Nile


 

V máji 2014 vydal Douglas Dare v spolupráci s perkusionistom a producentom Fabianom Prynnom albumový debut Whelm, ktorý opisuje ako zbierku desiatich skladieb, prepojených temnou, intímnou atmosférou. V medzinárodných hudobných magazínoch doposiaľ zbiera vysoko pozitívne hodnotenia kritiky.

(TS – Soul for Show – redakčne skrátené)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img