8.6 C
Slovakia
utorok, 18 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPre veľký záujem o premiérovú klubovú návštevu Yann Tiersena sa koncert presúva...
spot_img

Pre veľký záujem o premiérovú klubovú návštevu Yann Tiersena sa koncert presúva do väčšieho priestoru

Yann Tiersen, Bristol 02/07/10Koncert Yanna Tiersena, ktorý zavíta do Bratislavy 23. februára, sa pre veľký záujem presúva do väčších priestorov. Autor hudby k filmom ako Amélia z Montmartru či Good Bye Lenin! tak nevystúpi v pôvodne plánovanom Ateliéri Babylon, ale v Starej Tržnici.

Hoci ťažiskom Tiersenovej tvorby je experimentálna a vážna hudba, v rámci aktuálneho turné vystupuje s rockovou kapelou – Tiersen nezaprie, že jeho najväčšími obľúbencami sú umelci ako Nick Cave či dokonca Nirvana. Pôjde o Tiersenove premiérové vystúpenie v Bratislave a celkovo druhé na Slovensku – to prvé, na Pohode 2012, vyvolalo veľmi pozitívne reakcie. Bratislavský koncert bude pozostávať aj z novej tvorby, aj z toho najlepšieho z Tiersenovej 20-ročnej hudobnej kariéry.

Yan Tiersen (1970) začal trápiť tie najrôznejšie hudobné nástroje krátko po tom, ako sa naučil chodiť- od štyroch rokov hrá na klavíri, od šiestich na husle. V trinástich sa vzoprel rodičom, ktorí ho viedli k vážnej hudbe, husle demonštratívne rozbil a založil s kamarátmi svoju prvú kapelu, ktorej vzormi boli Nick Cave a Einstürzende Neubauten. Aj Tiersenova neskoršia tvorba je ovplyvnená oboma týmito svetmi – miestami minimalistické kompozície pripomínajúce Philipa Glassa či iných velikánov modernej vážnej hudby, na iných nahrávkach zas až popový či drsný rockový zvuk.

Yann Tiersen – La Banquet


 

Celkovo má Tiersen na konte už 15 albumov, a každý z nich je svetom sám o sebe. Väčšina z nich vznikla na netradičných miestach, ktoré si Tiersen pri nahrávaní vyberá. Pri skladaní soundtracku k filmu Tabarly (2008), životopisu francúzskeho moreplavca Érica Tabarlyho, sa napríklad Tiersen na dva mesiace presťahoval do opusteného domu na ostrove Ouessant.

Yann Tiersen – Sur Le Fil


 

Predpredajové lístky po 20 aj 25 sú už vypredané, takisto sú vypredané aj všetky VIP lístky, hoci je ešte v hre, že po presune do Starej Tržnice sa bude pár VIP lístkov pridávať. V predaji sú momentálne predpredajové lístky po 30 eur, na mieste bude vstupné 35 eur.

(TS – Ore Pole)

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img