8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPredávala nahrávky na ulici, dnes je slávnou DJ-kou - Kto je The...
spot_img

Predávala nahrávky na ulici, dnes je slávnou DJ-kou – Kto je The Black Madonna?

autor: Mária Dvořáčková

Meno The Black Madonna môže byť pre niektorých úplne nové, no v skutočnosti ide o veteránku v tanečnej hudbe. Americká DJ-ka a producentka, vlastným menom Marea Stamper, ešte ako dieťa začala chodiť na divoké párty. Teraz má 42 rokov a patrí k najvyhľadávanejším DJ-kám na svete.

Ako 16-ročná odišla z domu aj zo školy a začala sa realizovať na americkej tanečnej hudobnej scéne. Tam sa venovala najskôr propagácii a distribúcii, potom merchandisingu a riadeniu labela. Na ulici pre nočnými klubmi predávala svoje vlastné mixy. Až neskôr sa dostala k DJ-ingu a k produkcii. Presťahovala sa z Kentucky do Chicaga. Všetko však zmenila jej skladba We Don ‚t Need No Music (Thank You Rahaan) a EP z roku 2013 Lady Of Sorrows.

The Black Madonna teraz vypredáva tie najväčšie pódiá a vystupuje na tých naznámejších svetových festivaloch, ako napríklad Coachella, Primavera a Melt. Prináša nadšenie pre tanečnú hudbu, diskotékové vinylové sety a ponúka spravodlivý a pozitívny názor na ženy v tanečnej hudbe.

The Black Madonna – Exodus

https://www.youtube.com/watch?v=au63VCE13Ns

Jej umelecké meno nevzniklo náhodou. Netají sa tým, že je katolíčka a turné, pre ňu znamená púť. Vo svojich setoch mieša rôzne hudobné žánre. Nebojí tvrdého techna, ale ani disco hudby z osemdesiatych rokov. Darí sa jej mixovať zdanlivo nespojiteľné. Nahrala aj soundtrack pre známu počítačovú hru Grand Theft Auto. Okrem hudby pôsobí aj ako aktivistka a v súčasnosti pomáha utečencom.

Tento rok vo februári mala The Black Madonna premiéru Prahe a čaká ju aj slovenská premiéra. V auguste vystúpi na piešťanskom festivale Grape. Okrem toho vystúpi aj na prestížnom londýnskom festivale Field Day.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img