8.6 C
Slovakia
sobota, 13 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyPredstavujeme vám hudobnú kariéru Leonarda Nimoya
spot_img

Predstavujeme vám hudobnú kariéru Leonarda Nimoya

tumblr_nkgrgboDXW1qknrlao2_500

Leonard Nimoy sa preslávil ako predstaviteľ chladného a inteligentného vulkánca Spoka. No Leonard sa okrem herectva venoval aj písaniu kníh, fotografovaniu, propagácii vedy a hudbe.  Jeho výrazný hlas sa síce nezapísal do hitparád, nikdy nenahral žiaden dobový šláger, ale predsa sú jeho skladby čosi viac než len zberateľskou raritou.

Už počas Star Treku začal Leonard nahrávať albumy a celkovo ich vyprodukoval až päť. Jeho prvý sólový počin sa volal Mr. Spock’s Music from Outer Space a väčšinou išlo o hovorené slovo, ktoré sprevádzala atmosférická, dnes by sme jej povedali ambientná hudba. Ale nachádzala sa tu aj pieseň By Myself, v ktorej ukázal Leonard svoje vokálne prednosti v štýle sweet music. Niektorí dokonca prirovnávali jeho hlas ku Frankovi Sinatrovi.

Leonard Nimoy – By Myself

https://www.youtube.com/watch?v=6pkh3Dw_PC8

Aj zvyšné albumy ako napríklad Two Sides of Leonard Nimoy sa nesú v syntéze hovoreného slova, country a dobovej populárnej hudby. Na tretej doske sa nachádzajú coververzie Proud Mary od Johna Fogertyho a I Walk The Line, v ktorej jeho hlboký hlas verne asociuje Johnyho Casha.

Leonard Nimoy – I Walk the Line

Nimoyove piesne sa síce nikdy neumiestnili v rebríčkoch  na popredných miestach, ale The Ballad of Bilbo Baggins si našla svojich poslucháčov a dokonca ju jedna známa automobilová spoločnosť použila v roku 2013 do svojej reklamnej kampane. Videoklip ku tejto skladbe je nahraný zábavnou formou a parodicky si uťahuje zo špicatých uší oboch predstaviteľov zo sveta vulkáncov a hobitov. Za nahrávkami Leonarda Nimoya stál Charles Grean z nahrávacej spoločnosti Dot Records, ktorý komponoval aj pre Glenna Millera či Sandy Show.  

Leonard Nimoy – The Ballad of Bilbo Baggins

https://www.youtube.com/watch?v=AGF5ROpjRAU

Leonard Nimoy zomrel 28. februára v požehnanom veku 83 rokov. Rešpekt si zaslúži nielen za svoju hereckú, ale aj literárnu a hudobnú tvorbu. Leonarda si budeme síce navždy pamätať ako Spoka, no zároveň aj ako hudobníka s premárneným potenciálom.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img