8.6 C
Slovakia
streda, 29 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyProgresívna talianska legenda Goblin potvrdila svoj bratislavský koncert
spot_img

Progresívna talianska legenda Goblin potvrdila svoj bratislavský koncert

GOBLIN - world tour 2015Goblin je talianska kultová kapela, hrajúca symphonic/progressive rock. Z jej dielne pochádzajú soundtracky k najznámejším filmom Daria Argenta, režiséra milovaného a obdivovaného veľkým Quentinom Tarantinom, a to najmä vďaka jeho hororom, radiacim sa dnes už ku klasikám svetovej kinematografie. Hudba Goblin je však nerozlučne spätá aj s filmami iných významných režisérov ako Bruno Corbucci, Joe D’Amato a tiež so “Zombiem” Američana George Romera.

Veľký úspech zaznamenal soundtrack k filmu “Profondo rosso” (dnes má už 40 rokov), len počas prvého roku od vydania bolo z neho predaných milión kópií, pričom v rebríčkpoch predávanosti Long Playing sa udržal 52 týždňov, z toho 16 figuroval na prvom mieste. V 70-tych rokoch Goblin spolupracovali s Eddiem Offordom, producentom Yes, Emerson Lake and Palmer, Gentle giant atď., ktorý sa okamžite po vypočutí ich demo nahrávky podujal na produkciu ich albumu.

Goblin – Profondo rosso

https://www.youtube.com/watch?v=_JpuislFVzU


 

Skupina je mimoriadne aktívna aj na koncertnom poli, v posledných rokoch títo muzikanti absolvovali niekoľko úspešných svetových tournee so zastávkami napr. v Japonsku, Kanade, USA a v Európe, kde ako headlineri vystúpili na viacerých festivaloch.

Goblin – Yell

https://www.youtube.com/watch?v=hIp4fD-PVXQ


 

Goblin ovplyvnili hudobnú produkciu početných skupín v štýloch rock, heavy metal a dark, mnohí mladší hudobníci ich zaraďujú medzi svoje vzory a inšpirátorov. V roku 2014 boli Goblin zaradení do programu festivalu MITO, kde sa stretávajú najlepší interpreti a tvorcovia klasickej a súčasnej hudby. Goblin vystúpia 18. marca 2015 o 19:30 v bratislavskom Ateliér Babylon.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img