8.6 C
Slovakia
utorok, 28 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRadio_Head Awards 2020 – Objav roka
spot_img

Radio_Head Awards 2020 – Objav roka

Radio Head Awards 2020 – objav

Už len nominácia Radio_Head Awards v kategórii Objav roka dokáže naštartovať interpretov a hudobníčky. Pominulé roky ocenenie vyhrali FVLCRVM, Bulp, Ľudové mladistvá, Changing Faces, Don´t Trust Butterflies a ostatným držiteľom Rádiohlavy za objav roka je The Curly Simon (člen kapely Don´t Trust Butterflies), ktorý sa koncom roka 2020 pripomenul svojím debutom Things We Don´t Say.

Duch

Duch nie je na slovenskej hip hopovej scéne nováčikom. Do vienka doteraz prespieval hudobnými produkciami pod menom Pilate a prednedávnom pridal aj svoj debutový album ADHDKIDD ako Duch. Reprezentant najmladšej generácie slovenského hip hopu, žiaľ, neprináša nič nové ani objavné. Avšak to, čo robí a ako to predvádza je kvalitné – po obsahovej aj hudobnej stránke.

Nina Kohoutová

Sedemnásťročnú Ninu Kohoutovú môžu poslucháči poznať zo spolupráce s Fallgrapp. V roku 2020 prišla na rad aj jej sólo kariéra. Debutový autorský singel Blue Sunray je osobnou výpoveďou aj o radosti zo života. Talentovaná skladateľka a textárka priniesla na scénu vyzretý prejav a dúfajme, že od nej môžeme očakávať aj ďalšie single a následne plnohodnotné nosiče, ktoré budú ničím iným, iba spestrením.

TIMEA

Podobne ako Nina Kohoutová, aj TIMEA je na svoj vek hudobne vyzretá a do slovenských vôd prichádza s našliapnutou kariérou. Jej debutové EP Confusion of Warmth obsahuje päť skladieb, ktoré svojim výrazným rukopisom načrtáva sľubnú budúcnosť. Intímne skladby mladej Timei Gregovej sú jednoznačne tým najlepším, čo tohtoročný objav roka ponúka.

Varkocs

Po prvom stretnutí s projektom Varkocs som ostal v rozpakoch. Nie je to len recesia? No ako šiel čas, ich piesne pribúdali a ja som zistil, že moje rozpaky neboli vôbec oprávnené. Kapela z ľudového inštrumentu zvaného drumbľa ťaží, vďaka čomu sa stáva ojedinelým úkazom a čím viac skladieb pribúda, tým viac to počúvam. Ich hudobné aranžmány dodávajú ľudovým piesňam dynamiku, ktorú v dnešnej dobe veľmi potrebujú.

Sinner Self

Tomuto žánru, žiaľ, nerozumiem a preto by som sa nerád k nemu vyjadroval. Určite je to však oprávnená nominácia.

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img