8.6 C
Slovakia
piatok, 21 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRadio_Head Awards bude mať bohatý sprievodný program
spot_img

Radio_Head Awards bude mať bohatý sprievodný program

rha2015-novinky

Už tento víkend sa uskutoční ôsmy ročník udeľovania cien Radio_Head Awards. Bude spojený s dvojdňovým festivalom v priestoroch Slovenského rozhlasu.

Jeho dve koncertné štúdia a vestibul sa v piatok a sobotu zmenia na festivalovú zónu. Bude to warm-up na nedeľňajšie udeľovanie cien v bratislavskej Starej Tržnici. Vystúpi niekoľko nominivaných kapiel ako Korben Dallas, Fresh Out Of The Bus, Fúzy a Múzy, či The Blessed Beat s gitaristom Davidom Kollárom.

Radio_Head Awards 2015 – teaser

Zastúpenie bude mať aj klasická hudba. Zaznejú premiéry, ktoré naštudoval súbor Veni Academy (Škutová, Mikyska, Boroš, Horváth, Šembera), aj premiéry v podaní Symfonického orchestra Slovenského rozhlasu (Borzík, Šarišský). Budeme počuť aj novinku, ktorú skomponoval Slavomír Solovic na libreto Viliama Klimáčka. Jej celý názov je Haydn večeria s Mozartom, komorná opera v štyroch chodoch.

Niektoré koncerty sa budú dokonca streamovať cez internet. Po prvýkrát bude súčasťou festivalu aj výtvarné umenie. Na piatok je naplánovaná vernisáž výstavy Asymptote. Mladí autori Adam Csoka Keller (video), Arieller Esther (zvuk) a Natália Evelyn Benčičová (fotografia) dali dokopy projekt zložený zo scén z obdobia socializmu.

La3no Cubano – teaser to Radio_Head Awards 2015

Kto získa ocenenia sa dozvieme v nedeľu v noci. Súčasťou udeľovania cien budú aj špeciálne koncerty. Uvidíme Bez ladu a skladu, Paru, Saténové Ruky a zahrá aj vlaňajší jednoznačný víťaz – skupina Fallgrapp.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img