8.6 C
Slovakia
štvrtok, 18 júla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRandom Choices vravia „ Ahoj" tej príjemnejšej stránke života
spot_img

Random Choices vravia „ Ahoj“ tej príjemnejšej stránke života

Slovenská funk-rocková formácia Random Choices zverejnila nový videoklip k skladbe Ahoj. Mužsko-ženský duet prináša tú pozitívnejšiu stránku toho, čo život ponúka. Novinka so sebou priniesla aj v zmenu v personálnom obsadení kapely.

Život prináša nepredvídateľné okolnosti a tou najväčšou a najpríjemnejšou zmenou je pripustiť k sebe ďalšiu osobu. Na začiatku každého vzťahu je prosté a jednoduché oslovenie Ahoj! Zrazu všetko ponuré, smutné a všedné mizne v oblaku opantania, vzrušenia, zamilovanosti. Ale nie je to iba opojný sen? Pre pointu si treba prísť až na koniec videoklipu k singlu Ahoj od slovenskej funk-rockovej skupiny Random Choices, ktorého autorom hudby a textu je kapelník Marek Hrdlička.

Vo videoklipe účinkuje dvojica Lukáš Filip Pavlica a Kristína Vonková. Tá spolu prežila zaľúbený deň v rôznych trenčianskych lokalitách ako v kaviarni Sládkovič či v kvetinárstve Magnólia. Nakrúcanie, v ktorom účinkujú aj Jakub Heczko, Michal Vitáloš, Aneta Čadová a samotní členovia kapely Random Choices, prebiehalo v spolupráci s filmovou a produkčnou divíziou spoločnosti Omega Entertainmet.

Trenčianska skupina Random Choices svoju tvorbu charakterizuje ako rock podfarbený funky rytmikou a popovými melodickými linkami. Ich funk rockový zvuk oživil saxofón v podaní novej členky, saxofonistky a blízkej spolupracovníčky Alžbety Hajnej.

Na otázku ako má tento singel a videoklip k nemu korešpondovať s ich tvorbou odpovedal Marek Hrdlička: „Najprv musím povedať, že je to výborná otázka, nakoľko, keď singel vyšiel (vtedy ešte bez klipu) reakcie boli zmiešané. Niektorým sa takýto posun páčil, iným zase prišlo, že sme ako rocková kapela až moc „zmäkli“. Chcel by som povedať, že sme stále rocková kapela, ale vždy sme mali blízko k funku a aj popu, čo je myslím v tejto skladbe veľmi prítomné a občas proste človek nemá chuť robiť toľko hluku. S touto skladbou sa k nám taktiež oficiálne pridala saxofonistka Betka Hajná, takže myslím, že by bola veľká škoda nevyužiť potenciál tohto nástroja, ktorý je podľa mňa pre takýto žáner, ako stvorený. Máme ale taktiež rozrobené aj nové rockové gitarovky, ako napríklad Ghost Town, teda viem si predstaviť, že v budúcnosti budeme pokračovať na tejto vlne žánrovej rozmanitosti, ktorá je nám tak blízka.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img