8.6 C
Slovakia
sobota, 18 mája, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRock v múzeu uvádza - americká špička progresívneho rocku Stick Men
spot_img

Rock v múzeu uvádza – americká špička progresívneho rocku Stick Men

Bez n+ízvu4 (1)Múzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v stredu 30.7. do Bratislavy už po tretí krát svetovú špičku progresívneho rocku – americkú kapelu Stick Men.

Skupina zložená z troch individualít, ktoré tvoria jeden stroj, prinesie do múzea  nielen neuveriteľne vzácnu a kvalitnú rockovú hudbu tej najvyššej úrovne, ale aj ozajstnú ľudskosť „šéfa“, dnes už 68 ročného „Tatka Medveďa“ Tonyho Levina, rodáka z Bostonu v štáte Massachusetts.

Už ako 10 ročný hral na kontrabastubu. Po štúdiách, sa v sedemdesiatych rokoch presunul do New Yorku a hrával s menami, ako Don Preston, alebo Steve Gadd. Na konci 70 rokov sa stal členom kapely Petra Gabriela. Práve tu sa začal venovať hre na Chapman Stick a začal používať svoju známu techniku hry na basu tzv.“Funk Fingers“, pomocou paličiek na prstoch. Dôležitým v jeho kariére bolo oživenie skupiny King Crimson80. rokoch, ktorej sa stal stálym členom. Zaujímavým bolo aj jeho pôsobenie v legendárnej zostave Anderson, Bruford, Wakeman, Howe. Tony hral a nahrával v neuveriteľnom množstve projektov a na ich výpočet sú vhodnejšie iné formy, ako tlačová správa.

Stick Men – Hide The Threes live 2014


 

Skupina má za sebou päť vynikajúcich albumov – „Soup“(2010), „Open“(2012), „Absalom“(2013), „Deep“(2013) a tohtoročnú novinku „Power Play“. Kapela zahrá (ak vyššie mocnosti dajú) konečne aj vonku v čerstvo zrevitalizovanej záhrade múzea.

(TS – Rock v múzeu – redakčne skrátené)
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img