8.6 C
Slovakia
pondelok, 15 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRock v múzeu uvádza - koncert amerického basgitaristu Marca Mendozu
spot_img

Rock v múzeu uvádza – koncert amerického basgitaristu Marca Mendozu

mo plagat 5_2014_A2OMúzeum obchodu prináša v rámci ojedinelého projektu „Rock v múzeu“,  v piatok,  9.1.  do Bratislavy  známeho amerického basgitaristu Marca Mendozu s kapelou. 51 – ročný americký basgitarista, spevák a skladateľ, rodák zo San Diega v Californii, , žijúci v Los Angeles predstaví v múzeu všetky podoby svojej hry na basovú gitaru a skladby z rôznych etáp svojho umeleckého života.

Jeho muzikantské korene siahajú až do jeho detstva, kedy žil so svojou starou mamou v mexickom Tijuana. Marco je známy najmä, ako hardrockový hudobník, veď jeho pôsobenie sa spája najmä so skupinami Thin Lizzy, Whitesnake, či s menami, ako Ted Nugent, Tommy Aldridge, či Ritchie Kotzen. Práve posledný bol spoluproducentom a spoluautorom, jeho prvého sólového albumu. Marco ich má za sebou dva – “Live For Tomorrow” (2007) a “Casa Mendoza” (2010).

Marco Mendoza Trio – Circle of Life


 

Spolupodielal sa nekonečnom množstve albumov umelcov a skupín, ako Bill Ward, Blue Murder, John Sykes, Derek Sherinian, a spomínaných kapiel spájajúcich sa priamo s jeho menom. V súčasnosti sú jeho aktuálnymi projektami sólový album zakladateala “Journey” Neala Schőna, hranie v kapele The Dead Daisies a v úplne novej zostave “WAMI”, zloženej zo speváka Rainbow, kapely M. Schenkera, či Y. MalmsteenaDoggie Whitea, hardrockovej legendy Vinnyho Appiceho a len 16 (!) ročného poľského gitaristu Iggyho Gwadera.

Marco Mendoza – Hey Baby live 2012


 

Zaujímavé je jeho rozprávanie o životnej ceste od najvyšších hviezdnych výšok až po osud bezdomovca a drogy. Pre zasvätených je v súčasnosti hráčom značky “ESP”. Pre niektorých zasa, spolu so svojim priateľom Tedom Nugentom aj ako obhajca tzv. “gun rights”, ako vášnivý poľovník a rybár.

(TS – Rock v Múzeu – redakčne skrátené)

spot_img
Predchádzajúci článok
Ďalší článok
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img