8.6 C
Slovakia
utorok, 25 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkyRuský virtuóz prekračujúci prah dospelosti - Daniel Kharitonov
spot_img

Ruský virtuóz prekračujúci prah dospelosti – Daniel Kharitonov

Ruská klavírna škola je nenapodobniteľná. Agónia, ktorá je už na hranici fyzických možností, zaraďuje ruských klaviristov k najlepším na svete. Vášeň a cit pre detail príde do bratislavskej Reduty predviesť mladý virtuóz Daniel Kharitonov.

Podobne ako množstvo jeho predchodcov aj Danielovi predurčilo kariéru koncertného klaviristu Medzinárodná súťaž P.I. Čajkovského, kde sa umiestnil na treťom mieste. Očaril energickou a lyrickou hrou so zamatovým tónom a veľkým potenciálom ešte viac sa rozvíjať. Potvrdili to aj koncerty v slávnej Royal Festival Hall, kde sa predstavil so súborom Royal College of Music Symphony Orchestra pod taktovkou Vladimira Ashkenazyho.

Bratislavské publikum bude mať možnosť zažiť ho v dvoch polohách – v sólovom recitáli 7. novembra v Malej sále SF, na ktorom predstaví syntézu viedenského klasicizmu (diela od Wolfganga Mozarta a Ludwiga van Beethovena) a romantizmu (diela od Fryderyka Chopina a Franza Liszta) a v orchestrálnom sprievode Slovenskej filharmónie 9. a 10. novembra, pod taktovkou rakúskeho dirigenta Sascha Goetzela, hosťujúceho dirigenta Viedenskej štátnej opery. Prúd ruskej melodiky s virtuóznymi pasážami je zachytený v kompozíciách Rapsódia na Paganiniho tému od Sergeja Rachmaninova a fantázii Islamey – Milija Balakireva, na ktorú nadviazal aj francúzsky skladateľ Maurice Ravel v balete Dafnis a Chloé, z ktorého zaznie suita č.1 a 2.

Daniel Kharitonov – TCH15 Piano Final Round

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img