8.6 C
Slovakia
utorok, 16 apríla, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySean a Liz - ľahší ako vzduch, neskrotný ako vôňa vetra
spot_img

Sean a Liz – ľahší ako vzduch, neskrotný ako vôňa vetra

XO-Thomas-Kavanagh-HIRES

Klubová noc BATCAVE už zajtra večer prinesie do bratislavského Subclubu newyorský projekt Xeno & Oaklander. Striktne analógový virtuóz Sean McBride a éterická speváčka Liz Wendelbo prídu predstaviť čerstvý – piaty štúdiový album Topiary, ktorý vychádza až v júni.

Francúzska Liz a Nór Sean sú maliarmi elektronického ambientu a na plochu bratislavského Subclubu prídu vymaľovať surrealistické melódie doprevádzané minimalistickými rytmami. Z newyorských klubových dokoch, kde teraz pôsobia prídu predstaviť svoj v poradí už piaty štúdiový album Topiary. Ten obsahuje takmer  baletné impresie. Ich albumy fascinujú renomovaných recenzentov a vraj je ich tvorba ľahšia ako vzduch a neuchopiteľná ako vôňa vetra.

Xeno & Oaklander – Marble

https://www.youtube.com/watch?v=dIMQrmMjfz8

Skladby spievané v zmyselnej francúzštine so štipkou jazmínu a proustovskej skúsenosti vyvolávajú nostalgické pocity. Príďte si zajtra večer vychutnať do bratislavského Subclubu bohatú hostinu emócií a pestrú paletu inšpirácií. Po ich koncerte sa uskutoční afterparty s hosťami Wormwood (Sunless) a Hellhound (Voodoo Beats) a rezidentmi Saint Mark, Lilian Remains a Ohmygoth s ich selekciou toho najlepšieho z post punku, gothic, synth wave a ebm.

Xeno & Oaklander – Par Avion

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img