8.6 C
Slovakia
piatok, 14 júna, 2024
spot_img
ÚvodNovinkySedem rokov čakania na Earth
spot_img

Sedem rokov čakania na Earth

Nehrávajú tak často, ale keď k tomu príde, ide o výnimočný a sústredený zážitok. Americká skupina Earth prichádza 27. novembra do pražského Futurum Music Bar. Ohnivá meditácia aj gitarová inklúzia s rytmom a harmóniou.

Zažiť živé vystúpenie amerického dua Earth je zvláštnym zážitkom. Nadzemské skladby umocnené charizmatickým podaním gitaristu Dylana Carlsona a hráčky na bicie Adrienne Davies. Ich komunikácia prebieha cez vrstvy, vzostupné a zostupné línie stretávania sa stretávajú v priestore. Asi nebola náhoda, že projekt vznikol v Seattli – v rodisku grungeovej hudby – hoci Dylan Carlson pristupoval ku gitarovému zvuku inakšie. Gitara bola pre neho výrazovým prostriedkom k tvorbe atmosféry a nie ku gitarovým riffom.

Meditačná, hypnotická, najpomalšia – to sú najčastejšie prívlastky, za ktorými je ešte čosi viac. Sila osobnosti, ktorá robí túto hudbu neunifikovanú a nenapodobiteľnú. Earth vedia byť tichý aj hlučný a namiesto preplnených kompozícií ponúkajú úspornú a dômyselnú motivickú prácu. V rozsiahlejších skladbách aj v kratšom formáte. 

Sedem rokov trvalo, kým sa ohlásili svoj návrat do Prahy. Zapríčinili to Dylanove sólové aktivity aj potreba zachovať si smäd po hľadaní nových inšpiračných zdrojov. Výsledkom je nový album Full Upon Her Burning Lips, ktorý predstavia už 27. novembra v pražskom Futurum Music Bare.

Okrem toho sa predstaví aj americká čelistka Helen Money, ktorej inšpirácia ide od Šostakoviča až po Hendrixa, čím vzniká zaujímavý mix prekračovania žánrov.

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img